Nabouraní, zklamaní, potrestaní, porouchaní

Sutil, Heidfeld, Rosberg nebo Buemi dnes zkrátka neměli štěstí.
Klepněte pro větší obrázekNepříjemný sestup zaznamenala v Singapuru Force India. Po Fisichellově druhém místě v belgickém Spa a Sutilově čtvrtém na Monze, zůstala v Marina Bay zase bez bodu.

Tonio Liuzzi byl čtrnáctý a Adrian Sutil nedojel vůbec. Havaroval v 21. kole, když se pokoušel předjet Jaimeho Alguersuariho. Dostal smyk a ve snaze vrátit se do závodní stopy najel do Nicka Heidfelda. Komisaři za to Sutilovi napařili pokutu 20 tisíc dolarů.

„Jaime byl hrozně pomalý a dost se s tím pral. Viděl jsem šanci a zkusil jsem to, ale pozdě jsem zabrzdil a uklouzl. Nick vyjel zpoza rohu. Omlouvám se. Snažil jsem se udržet motor v chodu a přes bariéru neviděl auta, která přijíždějí,“ popsal Sutil.

Rozzuřený Heidfeld měl ale pro Sutila jen málo pochopení. Zatímco on přerušil svou rekordní šňůru 41 dojetých závodů, jeho kolega u BMW Robert Kubica přivezl alespoň bod za osmé místo.

„Měl jsem smůlu na safety car. Ztratil jsem několik pozic, protože jsem byl tankovat jen chvíli před tím, než vyjel. Navíc jsem měl spoustu problémů se zadními pneumatikami. Posledních deset, patnáct kol jsem byl strašně pomalý a musel jsem se dost bránit. Tohle byl ten nejvíc vydřený bod, jaký jsem kdy získal,“ řekl Kubica.

Nejhorší zklamání dneška ale zažil Nico Rosberg z Williamsu. Startoval třetí a po prvním kole byl dokonce druhý za Lewisem Hamiltonem. Naděje na letošní první umístění na stupních vítězů ale zhasla po prvním pitstopu. Rosberg dostal na výjezdu z boxů lehký smyk a přejel bílou čáru.

Nucený průjezd uličkou na sebe nedal dlouho čekat. Bohužel pro Rosberga právě v tu chvíli vyjel safety car po Sutilově nehodě. Pole se začalo sjíždět dohromady a bylo jasné, že s takovou se Rosberg propadne hodně hluboko.

Nakonec dojel jedenáctý. „Byla to zbytečná chyba, pozdě jsem zabrzdil. Safety car pak vyjel v tu nejhorší možnou chvíli,“ poznamenal. „Cítil jsem se strašně, taky kvůli týmu. Tento víkend jsme měli vážně dobré auto,“ dodal.

Rosbergův týmový kolega Kazuki Nakadžima dojel desátý. „Je to zklamání, skončit bez bodu. Po poslední zastávce se zdálo, že mám šanci, protože auta přede mnou měla problémy s pneumatikami. Zároveň jsem se ale musel bránit těm vzadu, takže bylo složité najít mezitím rovnováhu,“ popsal.

Toro Rosso muselo z dnešního závodu stáhnout obě auta zároveň v 48. kole. Každé ale z jiného důvodu. Jaime Alguersuari měl jako spousta dalších potíže s brzdami. Ještě před tím ale při zastávce v boxech poškodil tankovací zařízení. Popojel i s hadicí, ještě když bylo lízátko dole. Sébastien Buemi pak kvůli tomu musel tankovat nadvakrát. Odstoupil o chvíli později kvůli poklesu tlaku oleje v převodovce.
Další článek: Nad Vettelovou penalizací visí ‚tak trochu otazník‘