Nabitý kalendář F1 komplikuje Pirelli situaci, nemůže najít termíny pro své testy

Kvůli rekordnímu kalendáři letošní sezóny formule 1 čítajícímu 23 závodů má dodavatel pneumatik Pirelli problém najít vhodné termíny pro 25 dní testů svých pneumatik pro sezónu 2023.
Foto: Getty Images / Robert Cianflone
Nabitý kalendář F1 komplikuje Pirelli situaci, nemůže najít termíny pro své testy | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

V pozdější fázi letošní sezóny tak zřejmě Pirelli využije některých pátečních tréninků v rámci velkých cen na vyzkoušení prototypů pneumatik pro příští ročník.

Pravidla umožňují 25 dní testů na suché i mokré trati zaměřených na vývoj pro následující sezónu. Letos bude Pirelli testovat se současnými monoposty postavenými na nových technických pravidlech.

Jedinými reálnými termíny, které by se pro tyto testy daly využít, jsou dny po závodech na evropských okruzích, po kterých hned následující víkend není naplánován další závod.

Zatím byly pro tyto testy vyhrazeny úterky a středy po závodech v Imole, na Red Bull Ringu a Hungaroringu. Každého testu se zúčastní dva týmy, což dohromady se všemi tratěmi, dny a vozy dává dvanáct dní jízd.

Pirelli zatím nepotvrdilo, které týmy se těchto testů zúčastní, nebo zda některé dny budou věnovány také testování mokrých pneumatik na uměle pokropené trati.

Aby byl dosažen požadovaný počet najetých kilometrů, páteční tréninky ve dvou závodních víkendech budou vyhrazeny pro jízdy s prototypy pneumatik pro rok 2023, ačkoliv tento plán ještě nebyl oficiálně oznámen.

„Budeme používat současné vozy. Máme první část roku, kde jsme už naplánovali řadu testů po podnicích,“ řekl šéf Pirelli ve F1 Mario Isola.

„Nyní jednáme s týmy a FIA (Mezinárodní automobilovou federací, pozn. redakce), abychom našli řešení pro druhou část roku. Jelikož když se podíváte na kalendář, je to celkem náročné, máte tam spoustu závodů jen týden za sebou, tři závodní víkendy v řadě a zámořské závody, kde je těžké žádat týmy, aby po třech závodech za sebou zůstaly ještě pár dní pro test Pirelli, a možná pak rovnou odcestovaly na další závod.

„Snažíme se proto najít řešení, abychom měli nějaké testy také ve druhé polovině sezóny. Je jasné, že potřebujeme více testů, abychom měli různý pohled a mohli jsme vyvíjet pneumatiku, jinak je to příliš obtížné. Nemůžete udělat jen jeden test se všemi a vytvořit ten správný produkt. Testujete některá řešení, analyzujete výsledky, vyvíjíte nové nápady, díváte se na to znovu, a tak dále a tak dále,“ dodává Isola.

Další článek: Návrháři okruhu v Miami chtěli v první řadě vytvořit trať přinášející napínavé závodění

Témata článku: , ,