Nabídka týmům obsahuje změny v pravidlech a vyšší strop

FOTA má příležitost pro bezpodmínečný zápis.
Nabídka týmům obsahuje změny v pravidlech a vyšší strop
Prezident Mezinárodní automobilové federace Max Mosley dodržel svůj slib a týmům poslal právně závaznou nabídku podmínek, která bude v případě podpisu znamenat bezpodmínečnou přihlášku do šampionátu 2010. FOTA se tak dočkala několika ústupků ze strany FIA v oblasti pravidel a rozpočtového stropu.

Změny v pravidlech, se kterými FIA souhlasí pro rok 2010, jsou: pohyblivá křídla, předehřívání pneumatik, motory, převodovky a omezení testování zůstanou stejné jako letos, k tomu se přidá zákaz pohonu čtyř kol. Mosley však trvá na výjimce pro Cosworth, který by neměl mít žádné omezení otáček u svých agregátů.

Na straně systému vedení formule 1 je FIA ochotna diskutovat o změnách ve fungování Mezinárodního odvolacího soudu a je připravena odstranit přílohu č. 5 Sportovních pravidel 2010, která u týmů vyvolávala obavy, že by federaci dala zcela volné ruce pro zavádění jakýchkoli pravidel.

Co se týče rozpočtového stropu, nabízí Mosley jeho navýšení v příštím roce na 100 miliónů eur s podmínkou, že v roce 2011 bude snížen na 45 miliónů eur. Dodržování rozpočtového stropu by kontroloval nezávislý auditor a v případě jeho porušení by následovaly předem stanovené finanční sankce, nikoliv tedy sportovní tresty týkající se samotného šampionátu.

Max Mosley chce startovní listinu 2010 definitivně uzavřít tento týden v pátek, týmy mají do té doby čas přijmout nebo odmítnout navržený postup, podle kterého mají podat bezpodmínečné přihlášky a poté spolupracovat na zavedení výše uvedených změn v pravidlech.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A