Na závodní sedačce u Marussie musím ještě pracovat, říká Chilton

Max Chilton je soustředěný na postup do role závodního jezdce týmu Marussia, ale říká, že v tuto chvíli ho jistý nemá.
Na závodní sedačce u Marussie musím ještě pracovat, říká Chilton

"Jsem rád, že Charles (Pic) odešel do Caterhamu, protože to otevřelo prostor u Marussie, kde chci být," prozradil Chilton v rozhovoru pro GPUpdate.

"Probíhají jednání a já jen musím během příštího zhruba měsíce pracovat na tom, abych tu roli získal."

Pokud se mu to nepodaří, zoufat nebude. "Samozřejmě máme připravené jiné plány pro případ, že závodní sedačka nevyjde, takže možná strávím další rok učením a rozvíjením svých dovedností."

"Ale opravdu chci tu závodní sedačku získat. Myslím, že mě má tým rád a že je spokojený s mou rychlostí, takže z toho snad něco bude."

Chilton chce do závodní sedačky také proto, že Marussia bude mít příští rok konečně KERS, což jí hodně pomůže v souboji s Caterhamem, který ho už používá.

Další článek: Montezemolo: Ferrari potřebuje reorganizaci, aby mohlo vyhrávat

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.