Na zákaz párty módu jsme se připravovali dříve, než s tím přišla FIA, říká Wolff

Formule 1 má za sebou první kvalifikaci, ve které týmy nemohly používat kvalifikační režim. Mercedes přesto získal pohodlně první řadu.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Na zákaz párty módu jsme se připravovali dříve, než s tím přišla FIA, říká Wolff  | Foto: Getty Images / Charles Coates

Musíme si počkat pár kvalifikací, aby bylo zřejmé, jaký dopad bude mít zákaz kvalifikačních režimů na rozložení sil. V Monze se ale zásadní překvapení neodehrálo. Možná překvapil Racing Point, který i přes zákaz kvalifikačních režimů získal dobrý výsledek. Naopak propad Red Bullu s tím spíše nesouvisí.

„Způsob, jakým pracujeme, je o získávání výkonu a o tom, že jsme jako organizace adaptabilní, abychom čelili všem možným situacím, které nastanou,“ řekl v sobotu Toto Wolff, kterého cituje Motorsport.com.

Reakce jezdců Mercedesu po kvalifikaci 

Reakce jezdců Mercedesu po kvalifikaci 

„Jakmile bylo jasné, že lobby proti našemu kvalifikačnímu režimu vzrostla, mnohem dříve, než byla vydána technická směrnice podle pravidel, posunuli jsme vývojovou práci směrem k této situaci.“

„Dnes jsme poprvé viděli, jak se úroveň výkonu mezi týmy změnila a existují některé zajímavé výsledky.“

„Věděli jsme, že se to blíží, a jakmile jsme věděli, že se to blíží, řekli jsme si: ‚Dobře, využijme to jako příležitost‘“

„Myslím si, že máme skvělou organizaci a mentalita v Brixworthu byla skvělá. Celkově jsme ztratili jen velmi málo kvalifikačního výkonu, ale v závodě jsme získali hodně výkonu. V závodě můžeme jet s motorem mnohem tvrději.“

„Dokážeme toho dosáhnout pouze pomocí velkého výzkumu a spousty testů na stolici. Zatím je to v pořádku. Uvidíme, jak to bude v dál.“

Další článek: Vettel v roli diváka a další fotografie ze soboty před GP Itálie 2020

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.