Na začátku kariéry musel Čandhok zhubnout o 26 kilogramů za půl roku

Karun Čandhok toužil po závodění a motorsportu odmalička, ale přiznal, že mu musel nemálo obětovat, především co se hmotnosti týče.
Na začátku kariéry musel Čandhok zhubnout o 26 kilogramů za půl roku

"Kam mi paměť sahá, tak jsem vždy chtěl být závodním jezdcem nebo pracovat v motorsportu," konstatoval Čandhok v rozhovoru pro Daily Pioneer. "Vyrostl jsem v prostředí motorsportu, jelikož můj děda závodil v 50. letech a založil Indickou federaci motorsportu, a můj otec závodí od roku 1972. Takže pro mě to byl přirozený vývoj. Zatímco ostatní děti četli Archieho a Asterixe, já jsem se nemohl odlepit od magazínu Autosport."

"Ale když jsem končil školu, vážil jsem 96 kilogramů a bylo mi řečeno, že jestli chci závodit, musím zhubnout, abych se vešel do vozu. Tak jsem zhubnul o 26 kilogramů za méně než šest měsíců a vyhrál jsem Indický národní závodní šampionát. To byl asi pro mě bod zlomu."

Sen se Čandhokovi splnil, když konečně začal závodit ve formuli 1. Stalo se to loni, když debutoval u týmu HRT, ale celou sezónu v závodní sedačce nevydržel. Pro letošní sezónu si našel místo záložního pilota u Lotusu a příští rok by chtěl pochopitelně povýšit zpět na závodního jezdce.

Lotus mu ale dává příležitosti znovu závodit už letos. V Německu nahradil Jarna Trulliho a velmi pravděpodobně se tento scénář zopakuje při jeho domácí Grand Prix v Indii.

"Formule 1 je mým životem odjakživa, takže příchod formule 1 k nám domů je mimořádná chvíle a jsem velmi vzrušený," řekl. "O tom, že bude Indie pořádat závod, se hovoří více než 10 let, takže je neuvěřitelné, že se to stává skutečností."

"Tento sport je mezinárodní představení, které nemá obdoby, a pro fanoušky bude skvělé to vidět na vlastní oči v Indii. Věřím, že indická Grand Prix spustí rozvoj motorsportu v této zemi. Tento sport je v Indii určitě na vzestupu, stává se strukturovanějším a organizovanějším. Já rád závodím na téměř všech okruzích, ale jet tady bude skutečně mimořádné. Až přijde ten čas, tak snad budu sedět na roštu a čekat na zhasnutí světel."

Diskuze (18) Další článek: De la Rosa: Na odsun formule 1 do Asie je třeba si zvyknout
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00