Na Wolffa Russell zapůsobil už při prvním setkání

George Russell má podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa všechny předpoklady k tomu, aby v budoucnu zazářil ve formuli 1.
Na Wolffa Russell zapůsobil už při prvním setkání

Russell vstupuje do formule 1 s životopisem, který zahrnuje tituly v GP3 v roce 2017 a ve formuli 2 v minulé sezóně. Letos dostává 20letý Brit šanci u týmu Williams.

Wolff nyní v rozhovoru pro oficiální stránky F1 řekl, že Russell na něj udělal dojem už při prvním setkání.

„S Georgem jsem se poprvé setkal, když mu bylo 15 nebo 16 let a požádal mě o schůzku,“ říká Wolff. „Skutečně mám rád tato setkání s mladými kluky, kteří jsou plní snů. Přišel v černém saku a kravatě s notebookem, a řekl 'právě jsem vyhrál - myslím, že to byl titul F4 v britské F4 - a zvažuji F3',“ popisuje šéf Mercedesu.

„'Mám pocit, že bych měl zůstat s britským týmem, protože jsem velmi mladý a rozumím Carlinu. Zavřelo by mi dveře do Mercedesu, pokud bych nejel v prvním roce ve F3 s motorem Mercedes?',“ vzpomíná Wolff.

Russell chtěl za Williams závodit už letos. Připravil i powerpointovou prezentaci

Russell chtěl za Williams závodit už letos. Připravil i powerpointovou prezentaci

Rakušan také říká, že na něj zapůsobil způsob myšlení mladého Russella a jeho vyzrálost.

„Od 15- nebo 16letého kluka to byla tak hluboká otázka, bylo to skutečně úžasné. Má rozum, má empatii, sociální dovednost a jezdecké schopnosti,“ vyzdvihuje Wolff.

„Mohu jen zopakovat, co mi řekl Sebastien Philippe (Šéf týmu ART ve formuli 2, za který Russell závodil). Řekl, že je jedním z nejlepších, které jsme kdy měli v našem týmu. Myslím, že tu můžeme mít dalšího mladého britského kluka, který se v budoucnu může stát hvězdou.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Da Costa se omlouvá, Vergne se považuje za idiota

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.