Na Webberovo místo plánuje Red Bull svého juniora, Hamilton ho neláká

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner vysvětlil, že se při hledání nástupce Marka Webbera zaměří na vnitřní zdroje. Získat hvězdu z jiné stáje není preferovaným řešením.
Na Webberovo místo plánuje Red Bull svého juniora, Hamilton ho neláká

Kariéra Marka Webbera ve formuli 1 je ve své závěrečné fázi, a tak se Red Bull pomalu připravuje na jezdeckou výměnu ve své hlavní stáji. I když není vůbec zřejmé, kdy Australan pověsí závodní helmu na hřebík.

"Určitě si nemyslím, že by Mark šel do letošní sezóny s tím, že je jeho poslední," uvedl Horner pro Reuters. "Je motivovaný, hladový, formuli 1 si znovu užívá a po roce 2012 vidí další budoucnost. Není předem dáno, že Mark v roce 2013 ve voze nebude. Je to dlouhá sezóna. Promluvíme si o tom na konci roku."

Pokud by ovšem Webber skončil po letošní sezóně, Red Bullu by se mohla naskytnout příležitost získat Lewise Hamiltona, jemuž končí smlouva s McLarenem letos a novou zatím nemá.

"Myslím, že si lze jen těžko představit Lewise v našem týmu," namítl Horner. "Cítí se dobře ve svém prostředí a my jsme určitě spokojeni se dvěma jezdci, které máme. Také jsme rozhodli, že budeme investovat do mládí, a máme dva vzrušující mladíky - Jean-Erica Vergneho a Daniela Ricciarda - kteří vstupují do závodů Grand Prix. Oba jsou velmi talentovaní a tu příležitost si zaslouží."

"Bude fascinující sledovat, jak se budou v průběhu roku vyvíjet. Takže my bychom hledali (Webberova nástupce) spíš interně než externě. Musíte také myslet na rovnováhu uvnitř týmu. Rovnováha je důležitá v každém týmu, nejen mezi jezdci, ale v celé organizaci. My budeme pravděpodobně preferovat jezdce, do kterých jsme investovali od jejich mládí, a budeme jim dávat příležitost, abychom viděli, jak se jim bude dařit, spíš než že bychom si vzali někoho zvenčí."

Horner však souhlasí se svým protějškem z Toro Rosso Franzem Tostem, že vychovat jezdce pro top tým trvá déle než jednu sezónu. "Může to trvat dva nebo dokonce tři roky," potvrdil.

Další článek: Williams přes zimu tvrdě pracoval na zlepšení, nyní se ukáže, jestli to stačilo

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.