Na Webberovo místo jsou už jen dva kandidáti

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner potvrdil, že nominace jezdců do testu leccos napovídá o výběru nového týmového kolegy Sebastiana Vettela.
Na Webberovo místo jsou už jen dva kandidáti

Red Bull Racing nechá jezdit ve svém voze kromě nováčků a Vettela jen Ricciarda, Vergne si nepozval. Bylo to bráno jako znamení, že se při výběru Webberova nástupce rozhoduje už jen mezi Räikkönenem a Ricciardem.

"V podstatě, pravděpodobně," potvrdil Horner pro Sky Sports. K australskému závodníkovi dodal: "Velmi chceme se podívat na Ricciarda jako na kandidáta pro příští rok."

"O tu sedačku je samozřejmě velký zájem, ale je to příležitost se podívat na Daniela a on bude mít možnost udělat část naší testovací práce na pneumatikách v našem RBR voze. Je to pro něj velká příležitost."

Vergne má sice v šampionátu jezdců víc bodů než Ricciardo, ale Horner naznačil, že jde o talent, který se nutně nemusí odrážet ve výsledcích.

"Je třeba se podívat na to, co mají tito jezdci k dispozici. Jean-Eric a Daniel jsou určitě velmi rychlí jezdci a my máme příležitost se zblízka podívat na Daniela, což je důvod, proč jsme se pro to rozhodli a zítra ho posadíme do vozu."

Räikkönena si Red Bull nijak zkoušet nemusí. "Kimiho výsledky hovoří samy za sebe a v tuto chvíli je kandidátem na titul. Máme to štěstí, že přitahujeme fantastické jezdce, jako je Kimi, ale také máme příležitost se podívat na mladé jezdce, které vychováváme, jako je Daniel."

"Jsme placeni podle toho, jak se umístíme v šampionátu konstruktérů, proto chceme nejrychlejší a nejlepší jezdce, které můžeme do vozu dostat. Dáme si na čas, abychom zajistili, že kdo nahradí Marka, což bude nemalý úkol, je pro tým ten správný.

Diskuze (104) Další článek: První den testů byl nejrychlejší Magnussen
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018