Na výrazu Hamiltona po závodě v Džiddě bylo znát, že byl poražen kolegou, říká Rosberg

Lewis Hamilton o uplynulém víkendu v Saúdské Arábii nestačil na svého týmového kolegu George Russella.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Na výrazu Hamiltona po závodě v Džiddě bylo znát, že byl poražen kolegou, říká Rosberg | Foto: Getty Images / Lars Baron

George Russell měl nad Lewisem Hamiltonem v Džiddže navrch po celý víkend.

V kvalifikaci skončil Russell čtvrtý, zatímco jeho zkušenější týmový kolega na něj ztratil přes tři desetiny a umístil se o čtyři pozice níže. V závodě sice Hamilton skončil pátý, těsně za Russellem, ale bylo to dáno spíše okolnostmi – jinak mohl být rozdíl i větší.

Není proto divu, že oba jezdci hodnotili víkend v Saúdské Arábii z individuálního pohledu diametrálně jinak.

I když současný monopost Mercedesu W14 nestačí na nejrychlejší konkurenci, byl Russell spokojen s tím, že dokázal dostat z vozu maximum. Zato Hamilton tak pozitivně naladěn nebyl.

„Myslím, že kdybych měl stejné nastavení vozu jako George, byl bych na tom lépe," poukázal sedminásobný šampion na důvod, kvůli kterému podle svých slov zaostával za svým kolegou.

Interní souboj jezdců Mercedesu po závodě v Saúdské Arábii okomentoval také bývalý mistr světa Nico Rosberg, který byl v rámci vysílání televize Sky Sport dotázán za zamračený výraz Hamiltona po dojezdu do cíle.

„Na jeho tváři bylo znát, že byl právě poražen svým týmovým kolegou. Je to jednoduché,“ sdílel Rosberg svůj postřeh.

„George je budoucí šampion, takže není pro Lewise snadné být před ním. Bude to výzva, ale nezapomínejme, že Lewis je nejlepším pilotem historie, takže pokud může někdo George porazit, je to on,“ je přesvědčen mistr světa z roku 2016.

Podle Rosberga však není radno Hamiltona podceňovat.

„To absolutně ne. Slabou stránkou Lewise nicméně je, že jde někdy psychicky dolů a ztratí tím trochu flow. Na druhou stranu se dokáže vždy vrátit zpět, takže milý Georgi, nenech se tím ukolébat,“ dodal Rosberg.

Další článek: V Saúdské Arábii jsme udělali velký krok vpřed, těší Magnussena

Témata článku: , ,