Na vyjasnění Vettelova předjíždění tlačil Alonso, říká Ecclestone

Bernie Ecclestone je přesvědčený, že se Ferrari obrátilo na FIA s žádostí o vysvětlení Vettelova předjíždění v Brazílii na nátlak Fernanda Alonsa.
Na vyjasnění Vettelova předjíždění tlačil Alonso, říká Ecclestone

Ecclestone se kvůli tomu dostal do sporu s Ferrari, podle šéfa formule 1 byla zelená vlajka při Vettelově předjíždění evidentní, tudíž bylo zbytečné se obracet na FIA s žádostí o vysvětlení a celou záležitost medializovat.

"Myslím, že tam bylo hodně tlaku asi od jezdce," vysvětloval Ecclestone počínání Ferrari pro BBC. "Musíte si uvědomit, že téměř každý závod letos říkal, že má auto na nic, takže je pro ně těžké to udělat tak, aby to nevypadalo, že se mu snaží pomoct."

Za svoji kritiku kroku Ferrari se Ecclestone dočkal nevybíravé narážky na vysoký věk. Šéf formule 1 řekl, že se na prezidenta italské automobilky Montezemola kvůli tomu nezlobí, ale také ho popíchl.

"Asi jde o něco podobného, jako se mu nedávno stalo v politice, kdy na něj lidé byli dost nepříjemní. Říká, že si nevzpomíná na věci, které často říká."

"Luca není tak starý jako já. Jsem si jistý, že v jeho případě nejde o věk, protože byl vždy stejný. Alespoň je konzistentní. Bůh ví, co se bude dít, až mu bude 82."

"Ne, Luca je milý člověk, jsem jeho fanoušek jako všichni ostatní. Jsem velký obdivovatel Lucy a je mi líto problémů, které měl nedávno v politice. Nikdy se do ní neměl plést."

Diskuze (223) Další článek: Parr zvažoval žalobu na Ecclestona kvůli vyhazovu z Williamsu