Na vozech by měla být velká čísla a jména jezdců, prosazuje Todt

Prezident FIA Jean Todt se domnívá, že je v současné době těžké poznat na trati, kdo sedí v kterém voze. Diváci by podle něj měli mít lepší přehled.
Na vozech by měla být velká čísla a jména jezdců, prosazuje Todt

"Je velmi těžké identifikovat jezdce ve voze," uvedl Todt pro The Age. "Chtěl bych vidět, kdo auto řídí, z velké dálky, a číslo na voze."

Prezident FIA proto navrhuje, aby na monopostech byla startovní čísla mnohem větší a pod nimi uvedena také jména jezdců. K tomu má další vylepšení.

"Stejně jako v NASCAR by jezdec, který přijde do formule 1, dostal číslo. Zůstalo by mu po celou kariéru. Jezdce byste poznali už podle čísla. V současnosti nevidíte číslo ani jméno," řekl.

Todt ovšem přiznal, že sám nemůže nic změnit, leda že by autoritativně návrh prosadil a popudil účastníky šampionátu. Další možností je sjednat shodu napříč startovním polem, ale to je obtížné, protože velká čísla a jména by na vozech zabírala místo, které teď patří sponzorům.

"Pro změnu potřebujete pevnou půdu pod nohama. Potřebujete alespoň základní souhlas lidí ve formuli 1. Bohužel doposud neměli zájem, jsou spokojení se současným stavem. Změna přijde," dodal prezident FIA.

Další článek: Kartykejan se neobává nesplnění kvalifikačního limitu v Melbourne