Na vítězství zřejmě zatím nemáme, říká Alonso

Navzdory odhalení příčin problémů z úvodu sezóny a hektickému vývoji se Ferrari domnívá, že ani v Barceloně nebude rychlostně stačit na Red Bull Racing.
Na vítězství zřejmě zatím nemáme, říká Alonso

Alonso dokázal v Barceloně vyhrát ještě v barvách Renaultu, a stal se tak prvním španělským jezdcem formule 1, který zvítězil na domácí půdě. Triumf v Montmelu by samozřejmě rád zopakoval s Ferrari.

"Vím, že všichni chcete vědět, jestli by se to mohlo stát už tento víkend, ale na to vám nedokážu odpovědět," řekl. "Papírově ještě nemáme potenciál na přímý souboj o vítězství, v tomto ohledu je jasným favoritem jeden tým. Ale víme, že v našem sportu se věci můžou změnit velmi rychle, a v Turecku se nám konečně podařilo dokončit na stupních vítězů. Cesta je ještě dlouhá, ale věřím, že jsme se alespoň vydali správným směrem."

V uplynulých dnech pracovali Alonso a Massa v maranellské továrně, aby se co nejlépe připravili na nadcházející závodní víkend, a v rámci simulací prověřili nové díly. Scuderia bude mít v Barceloně upravené přední a zadní křídlo a novou podlahu.

"Já a Felipe jsme odjeli v simulátoru hodně kilometrů a domníváme se, že úpravy, které nasadíme, nám přinesou zlepšení výkonnosti. Jestli to bude stačit na vymazání ztráty na nejlepší, se dozvíme až během víkendu, protože nemůžeme ignorovat fakt, že ostatní také nezaháleli. Uvidíme, kdo byl nejšikovnější v šampionátu ve vývoji."

Španělská Grand Prix je pro Ferrari důležitá nejen proto, že je domácím závodem Fernanda Alonsa. Čas se krátí a čelo tabulky nepočká. "Doufám, že jsme na správné cestě, protože teď máme Španělsko a jen pár dní poté Monako, takže budeme mít za sebou šest Grand Prix, což je téměř třetina sezóny," připomněl Felipe Massa. "Takže je to pro nás velmi důležité období a věřím týmu, že budeme mít ve Španělsku dobrý víkend."

Další článek: Schumacher si bude závodění znovu užívat už tento víkend, věří Brawn