Na víc jsme neměli, shodují se jezdci Red Bullu

Sebastian Vettel se nedokázal probojovat do třetí části kvalifikace, jeho týmový kolega Mark Webber se kvalifikoval sedmý, čeká ho však penalizace pěti míst za předčasnou výměnu převodovky. AKTUALIZOVÁNO
Na víc jsme neměli, shodují se jezdci Red Bullu

V kvalifikaci na Velkou cenu Belgie se Sebastian Vettel umístil na jedenáctém místě, postup do třetí části mu unikl opravdu těsně. Německý pilot tvrdí, že chyba nikde nenastala, šlo prý jen o to, že nebyl dostatečně rychlý.

"Ze svého kola jsem měl radost, jen jsem bohužel nebyl dostatečně rychlý," řekl Vettel po dnešní kvalifikaci. "Poslední část kvalifikace jsem zmeškal jen o kousek, což byla škoda, je to ale závodění. Je to frustrující, mohlo to však dopadnout jinak, já jsem se tam mohl dostat, někdo jiný zase ne. Body se stejně dneska nerozdávají, závod je až zítra"

"Byl jsem celkem překvapen, protože dneska ráno to vypadalo docela dobře, odpoledne to tak už ale nebylo," přiznává dvojnásobný mistr světa. "To kolo bylo čisté, neudělal jsem žádné chyby, nebylo však dostatečně rychlé."

Ještě před kvalifikací musel Vettel navštívit stewardy, neboť ve třetím volném tréninku porušil pravidla. Pilot si zkoušel start v boxové uličce, to bylo ovšem pro GP Belgie zakázáno. Red Bull si svou chybu naštěstí včas uvědomil a nahlásil ji ředitelství závodu sám. Polehčující okolností bylo navíc to, že muž s lízátkem byl nováčkem. Vettel tedy nakonec vyklouzl jen s pokutou 10 000 euro.

Vettelův týmový kolega Webber v kvalifikaci skončil sedmý, čeká ho však penalizace pěti míst na startovním roštu za výměnu převodovky. "Jsem zklamaný," odhalil své pocity australský jezdec. "Chtěli jsme být na startovním roštu výš, to je bez debat."

"Se svým kolem jsem byl velmi spokojen. Maximem bylo páté místo, kdybych z toho vymáčknul úplně všechno. V tom kole jsem měl některé úseky hodně dobré, potom tam ale byly úseky, kde bych si býval chtěl vést lépe. Dostal jsem ale všechno z toho, co jsme měli, momentálně to bohužel není dostačující," ukončuje své prohlášení Australan.

Šéf týmu Christian Horner přiznává, že dnešek je pro jeho tým opravdovým zklamáním. Na konto dnešní kvalifikace pronesl: "Gratuluji Jensonovi k jeho pole position. My to budeme mít zítra těžké, abychom získali nějaké pozice."

Další článek: Penalizovaný Maldonado věří, že Williams opět nabral správný směr

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00