Na Vettela zapůsobil McLaren, podle Brawna ale zůstává měřítkem Red Bull

Po prvním dni testů v Barceloně vyzdvihl Sebastian Vettel formu McLarenu. Na druhé straně šéf Mercedesu věří, že cílem pro všechny je stále Red Bull.
Na Vettela zapůsobil McLaren, podle Brawna ale zůstává měřítkem Red Bull

"Myslím, že McLaren dnes vypadal velmi silně," řekl Vettel, když v úterý vystoupil z vozu. "Co se týče ostatních věcí, je příliš brzy. Ještě jsem neviděl časy na kolo, jen jsem se podíval na pár dlouhých jízd, které dnes odjel Lewis, a vypadají dost zajímavě."

Obhájce titulu si však zatím netroufá říct, kdo má lepší vůz. "Sám za sebe samozřejmě můžu zhodnotit, že se naše auto chová dobře, ale nevím, jestli to bude stačit. Myslím, že McLaren vypadá konkurenceschopně. Domnívám se, že se nesnažili o jedno rychlé kolo, jezdili dlouhé jízdy a zdálo se, že jsou konkurenceschopní. Takže si myslím, že budou silní od začátku sezóny."

"V Jerezu překvapil Lotus, ale nevím, jestli to dokážou udržet. Ferrari je v tuto chvíli trochu záhadou a nikdo neví, jestli jsou na tom opravdu špatně nebo dobře. A nevím, co si o nás myslí ostatní, takže si budeme muset počkat."

Ostatní si o Red Bullu myslí, že je na tom stále velmi dobře. Tedy alespoň u Mercedesu. "Podle mě je vidět, že se Red Bull ze dne na den nezhorší, takže jsem si jistý, že budou mít velmi silné auto," hodnotil Ross Brawn. "McLaren bude dobrý. Ferrari má teď možná trochu potíže, ale jsem si jistý, že dají své auto dohromady, protože je to velmi silný a zkušený tým."

"Myslím, že ta čelní skupina bude dost podobná (jako loni). My se musíme do ní probojovat a posunout se nahoru. Nejsem si jistý, koho bychom mohli odsunout, ale všichni se snaží vyrovnat Red Bullu, který v uplynulých letech ukázal, jak je silný."

Další článek: Úterý v Barceloně

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“