Na udržení ve formuli 1 potřebuje Marussia 38 miliónů korun týdně

Marussia prozradila, kolik přesně činí minimum na závodění ve formuli 1 na její úrovni. Je to vysoká částka, která ale stačí jen na konec startovního pole.
Na udržení ve formuli 1 potřebuje Marussia 38 miliónů korun týdně

"Všichni víme, že máme nejmenší rozpočet ze všech týmů formule 1," uvedl výkonný ředitel ruské stáje Andy Webb pro Reuters. "A upřímně řečeno jsem na to hrdý."

Po odchodu HRT se Marussia stala papírově nejslabším týmem na roštu, ale v prvních dvou závodech ukázala, že letos dokáže být velkou konkurencí Caterhamu. A i když se jedná o souboje na úplném konci startovního roštu, stojí nemalé peníze.

"Stojí nás to 1,25 miliónu liber (zhruba 38 miliónů korun) týdně, jen abychom zůstali ve formuli 1, abychom udrželi tuto úroveň. Pokud se chcete posunout vpřed, samozřejmě potřebujete větší rozpočet."

Rok má 52 týdnů, to znamená, že roční rozpočet Marussie je 65 miliónů liber, což jsou téměř dvě miliardy korun. Klíčem pro naplnění rozpočtu jsou samozřejmě sponzorské smlouvy. Marussii se nyní podařilo získat nového partnera, stala se jím ruská sázková kancelář Liga Stavok.

"Pro Marussii je to kritické období, takže každý sponzor je dobrou zprávou, ale přidat ruskou společnost je pro nás mnohem významnější faktor než peníze, které to přinese," upozornil Webb.

"První je vždy nejdůležitější a já jsem rád, že Liga Stavok udělala tento historický průlom, protože je vždy těžké se dostat do formule 1."

Dalším ruským sponzorem týmu se stala makléřská společnost InstaForex, Marussia ji oznámila už v Malajsii.

"Já samozřejmě nemůžu sázet na závody formule 1, ale kdybych byl sázkař, vsadil bych na to, že letos porazíme Caterham. Také bych doporučil sázku na to, že Marussia letos získá svůj první bod," dodal Webb.

Další článek: V Mercedesu si Sepang vyříkali a všichni už stojí za Brawnem

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00