Na trati bylo vlhké místo, které jsem neviděl, říká Verstappen k chybě v testech

Max Verstappen během dnešního dne předsezónních testů formule 1 v Barceloně skončil se svým vozem ve štěrkové zóně. Pilot Red Bullu podle svých slov neviděl vlhké místo v páté zatáčce, na kterém ztratil kontrolu nad vozem RB16.
Na trati bylo vlhké místo, které jsem neviděl, říká Verstappen k chybě v testech

Pro Verstappena to během letošních testů nebyl první problém, do hodin se dostal již několikrát. Při dnešním incidentu nebyl jeho vůz poškozen, ale vyžádal si přerušení jízd.

„Myslím, že jsem se dotkl bílé čáry, kde bylo stále trochu vlhko, to jsem z auta neviděl. Na onboard záběru to ale pak bylo patrné,“ popsal Verstappen.

V noci na dnešek na Katalánském okruhu v Barceloně pršelo a trať byla ráno mokrá, týmy proto v dopolední části odjely menší počet kol.

„Ráno to byla z pohledu počasí trochu smůla, pro všechny je to ale stejné. Dokázali jsme ale otestovat všechny naše věci a pochopit vůz. Zatím jsme s tím spokojeni.“

Z pohledu počtu odjetých kol dosud během druhých testů patří Red Bullu druhá pozice za Mercedesem. Ve druhém týdnu testů, které vyvrcholí v pátek, zatím Red Bull odjel méně kol.

Auto je rychlé všude, pochvaluje si Verstappen

Auto je rychlé všude, pochvaluje si Verstappen

„Nikdy nebylo naším cílem odjet toho tolik jako minulý týden. Myslím, že jsme zvládli naše dlouhé jízdy a ostatní věci. Občas je to trochu nudné,“ řekl.

Podle Verstappena má tým v plánu zejména kontrolovat díly a občas zkusit nové věci.

„Samozřejmě, občas některé věci nevyjdou. Některé věci na voze jsou velice komplexní, takže abychom se k tomu dostali, zabere to trochu času. Proto občas neodjedete tolik kol.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Říkáme mu Copy Point. Zak Brown prozradil přezdívku týmu s růžovým mercedesem

20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
11:06 | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
20. září | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10