Na titul to letos znovu nevypadá, připouští Alonso

Fernando Alonso uznal po Grand Prix Číny, že je náskok Mercedesu tak velký, že nevypadá reálně ho dohnat, aby bylo možné uvažovat o titulech.
Na titul to letos znovu nevypadá, připouští Alonso

Španělský pilot byl v Šanghaji nejbližším soupeřem mercedesů, přesto velmi vzdálený, bojovat s nimi nedokázal. A to se mu jinak dařilo.

„Nasadili jsme nové díly, které trochu zvýšily konkurenceschopnost, auto bylo o trochu rychlejší. Také jsme je testovali v Bahrajnu, byly OK a tady jsme to potvrdili,“ vysvětloval.

„Na druhé straně jsem měl já osobně extrémně dobrý víkend, asi na úrovni roku 2012, co se řízení a dobrého pocitu ve voze týče.“

Hamilton a Rosberg si přesto znovu jeli svoji vlastní soutěž, a proto Alonso pomalu připouští, že je letošní šampionát rozhodnutý.

„Teď se zdá velmi vzdálený, protože oni mají velký náskok a my musíme pracovat velmi tvrdě, pokud chceme mít tu možnost. Nemůžeme udělat nic mimořádného, jen se nevzdávat, jsme v šampionátu čtvrtí, cesta je ještě dlouhá, ale když budu super realista s vědomím, že je rozdíl velmi, velmi velký, tak to bude velmi těžké.“

Ručník na okruh před domácím závodem ale ještě nehází. „Znovu tomu dáme 100 procent a budeme bojovat. Ale co se týče výsledků, musíme zůstat velmi klidní. Uvidíme, jak půjde vývoj v těchto třech týdnech (před Španělskem), jestli dokážeme nasadit nějaké extra díly.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Další článek: Rosbergovi nejvíc vadilo, v jakou chvíli musel odečítat data a informovat tým

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00