Na střídání Barcelony a Valencie jsme se ještě nedohodli, hlásí Španělé

Bernie Ecclestone nedávno oznámil, že od příštího roku bude ve Španělsku jen jeden závod. Podle barcelonských pořadatelů ale nové dohody podepsané zatím nejsou.
Na střídání Barcelony a Valencie jsme se ještě nedohodli, hlásí Španělé

Ve Španělsku se jezdí každým rokem dvě Grand Prix, první v Barceloně, druhá ve Valencii. Oba regiony se potýkají s finančními problémy a Ecclestone toho chce využít, aby je donutil ke střídání ještě dřív, než jim vyprší současné smlouvy.

"Každý máme úplně jiný obchodní model, a kvůli tomu jsou jednání poměrně komplexní," řekl o diskuzích mezi Barcelonou a Valencií jeden z šéfů Katalánského okruhu Vicenç Aguilera pro Mundo Deportivo. "Musíme najít rovnováhu mezi zájmy Ecclestona, Valencie a těmi našimi."

Aguilera dodal, že pokud jednání zkrachují, je Barcelona připravena Grand Prix pořádat podle smlouvy až do roku 2016, i když preferovanou variantou zůstává kvůli úsporám střídání s Valencií.

Pro Katalánský okruh bude velmi důležitá letošní návštěvnost. Pokud se podaří vstupenky vyprodat, potřeba střídání by prakticky pominula. V každém případě musí jakákoliv případná změna znamenat úspory, jinak nebude mít Barcelona důvod na novou dohodu přistupovat. Mohlo by se proto stát, že Barcelona v kalendáři zůstane a Valencie vypadne úplně.

Další článek: VJM05 je nejlepší auto, jaké jsme kdy postavili, říká Mallya