Na seznamu kandidátů Lotusu nejsou jen Hülkenberg a Massa

Šéf Lotusu Eric Boullier upozornil, že při hledání Räikkönenova nástupce uvažuje mnohem víc jmen, než jsou Nico Hülkenberg a Felipe Massa.
Na seznamu kandidátů Lotusu nejsou jen Hülkenberg a Massa

Nejatraktivnější volnou sedačku pro rok 2014 má teď Lotus, a to se projevuje velkým zájmem ze strany jezdců. Seznam nemá jen dvě jména.

"Vlastně je celkem dlouhý," prozradil Boullier. "Jsou na něm zábavná jména, z týmů, které byste nečekali."

Francouz však odmítl říct víc, než je veřejně známo. "Je pravda, že ti, které vidíte, Massa a Hülkenberg, jsou na trhu, takže je pravda, že s nimi jednáme. Ale seznam je mnohem, mnohem delší."

Räikkönen opustil Lotus, protože tým trpí nedostatkem peněz, což znamená nejen nevyplacenou mzdu, ale také ohrožení vývoje vozu. Nabízí se tedy otázka, jestli Boullier nesáhne po jezdci, který přinese peníze. Říká, že tak neuvažuje.

"Závodím, abych vyhrával, ne abych vydělal. To je moje přání jako šéfa týmu a správnou strategií pro tým formule 1 je si vybírat jezdce podle zásluh, protože zapadá do vaší strategie nebo sportovního modelu, a ne kvůli sponzorům," dodal.

Další článek: GP Singapuru 2013 - přípravy

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.