Na seznam kandidátů Force Indie patří Massa i Hülkenberg

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya chce nechat Sutila a Di Restu dojet letošní sezónu v klidu, až pak oznámí, jestli někoho z nich vymění. Nouzi o zájemce nemá.
Na seznam kandidátů Force Indie patří Massa i Hülkenberg

Mallya je tím známý, jezdce pro další sezónu si vybírá jako jeden z posledních, letos neměl jasno ani na začátku zimních testů.

"Lidé za mnou chodí, ale já notoricky rozhoduji na poslední chvíli," potvrdil v rozhovoru s Adamem Cooperem. "Důvod je ten, že si myslím, že kdybych teď oznámil změnu, pokud bych měl v úmyslu udělat změnu, tak by to podle mě demotivovalo jezdce, který je na odchodu, což není fér."

"Ať už to dopadne jakkoliv, byl jsem osloven a zvážím všechny naše možnosti. Někteří lidé věří, že dnes máme výbornou jezdeckou sestavu. Oba jsou velmi talentovaní mladíci. Vždy jsme se snažili mít solidní sestavu a budeme v tom pokračovat."

Vedle svých současných pilotů zvažuje Mallya i dva hlavní hráče na trhu s jezdci, kterými teď jsou Hülkenberg a Massa. Oba jsou kromě Lotusu v kontaktu také s Force Indií, ale i Sauberem. Mallya přiznal, že Brazilce ve svých úvahách nemůže opomenout, ale ne kvůli penězům, které by mohl přinést.

"Rozhodnutí bude učiněno na základě schopnostní jezdce a jeho potenciálního přínosu týmu. Žádná z našich sedaček nikdy nebyla na prodej, já jsem zcela proti tomuto konceptu (prodávání sedaček), protože neohrozím tvrdou práci týmu designérů a inženýrů tím, že nasadím platícího jezdce, u něhož je jediné kritérium, jestli přináší peníze nebo ne."

"Musím uznat, že je Massa nejen vítěz Grand Prix, ale také sakra dobrý jezdec. Myslím, že i v této sezóně párkrát překonal Alonsa v kvalifikaci, takže není pochyb o jeho schopnostech. Ale uvidíme, jak to dopadne."

Na závěr šéf indické stáje potvrdil, že je možný i návrat Hülkenberga, i když by to při případném setrvání Sutila znamenalo čistě německou sestavu. "Proč ne? Kdyby mi záleželo na národnosti a v ostatních aspektech by to bylo vyrovnané, tak bych se asi klonil k Indovi, ale žádní Indové tu nejsou. Dokud tu nebude žádný Ind, je mi to jedno."

"Já se zaměřím na jezdce, který je talentovaný, který dokáže z auta dostat maximum, poskytnout zpětnou vazbu, pomáhat inženýrům při vývoji vozu a učinit náš tým konkurenceschopnějším."

Diskuze (13) Další článek: Připravuje se FIA na jednotného dodavatele paliva?
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10