Na Šakir se vrátili zaměstnanci propuštění při nepokojích

Bahrajnská vláda udělala vstřícný krok a vrátila práci na okruhu F1 lidem, kteří byli loni propuštěni z politických důvodů.
Na Šakir se vrátili zaměstnanci propuštění při nepokojích

Loňské nepokoje v Bahrajnu doprovázela porušování lidských práv v různých formách a jednou z nich bylo propouštění lidí, kteří byli vůči vládnoucímu režimu v opozici. Postihlo to i okruh Šakir.

Protože velká část obyvatelstva dávala svoji nespokojenost najevo dlouhodobě, nechala vláda provést nezávislou studii, která zmapovala problémy z doby nepokojů a doporučila, jak je zmírnit nebo odstranit.

Studie mimo jiné doporučila vládě, aby vrátila práci lidem, kteří byli propuštěni z politických důvodů. Na okruhu Šakir se tak stalo uplynulý víkend.

"Okruh Šakir čeká klíčové období roku, za tři měsíce bude pořádat Grand Prix Bahrajnu," řekl šéf pouštní tratě Zajed Al Zajani. "Těšíme se, že budeme znovu jednotně pracovat stejně jako v minulosti, abychom ukázali, jaký Bahrajn ve skutečnosti je."

Grand Prix Bahrajnu je na programu 24. dubna. Ferrari na své akci Wrooom prohlásilo, že týmy musí s rozhodnutím o konání či nekonání závodu důvěřovat FIA a majiteli formule 1.

Další článek: Změny v DRS zónách získávají konkrétní podobu

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen