Na rychlejších tratích to Ferrari půjde lépe, míní Massa

Brazilec vidí v nadcházejících závodech na Silverstonu a Nürburgringu příležitost, jak snížit bodovou ztrátu na své soupeře. Oba okruhy by měly Scuderii vyhovovat.
Na rychlejších tratích to Ferrari půjde lépe, míní Massa

Po jednorázové návštěvě Severní Ameriky se podruhé v této sezoně vrací kolotoč formule 1 do Evropy. Na řadě jsou Grand Prix Velké Británie a Německa. Felipe Massa návrat na tradiční okruhy vítá a věří, že se na nich bude jeho týmu dařit o něco lépe než v předchozích dvou závodech.

“Myslím si, že Silverstone pro nás bude o trochu lepší. V Barceloně a Číně byl vůz velmi silný,“ cituje Massu Autosport. “Na Silverstonu a Nürburgringu, kam teď míříme, máte hodně laterálních zatáček a v porovnání s tím byl Montreal naprosto odlišnou tratí. Je tam hodně středních a vysokorychlostních zatáček, takže uvidíme. Myslím si, že na normálních tratích to bude lepší,“ soudí Brazilec.  

Massa se rovněž ohlédl za několika uplynulými závody, které nevyšly zcela podle jeho představ. Pilot Ferrari v nich z různých důvodů přišel o hodně bodů, a proto doufá, že všechna smůla již pominula.

“Nejsem příliš šťastný z toho, co se stalo - pneumatika v Bahrajnu, dvě nehody v Monaku a kvalifikace v Kanadě. Takže chci, abych měl v příštím závodě štěstí a mohl pokaždé ukázat náš potenciál jak v kvalifikaci, tak v závodě. Vím, že rychlost máme, a to je důležité,“ dodává Massa.  

Diskuze (34) Další článek: Letošní auto nikdy nevzdáme, říká Williamsová
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10