Na rychlejších tratích to Ferrari půjde lépe, míní Massa

Brazilec vidí v nadcházejících závodech na Silverstonu a Nürburgringu příležitost, jak snížit bodovou ztrátu na své soupeře. Oba okruhy by měly Scuderii vyhovovat.
Na rychlejších tratích to Ferrari půjde lépe, míní Massa

Po jednorázové návštěvě Severní Ameriky se podruhé v této sezoně vrací kolotoč formule 1 do Evropy. Na řadě jsou Grand Prix Velké Británie a Německa. Felipe Massa návrat na tradiční okruhy vítá a věří, že se na nich bude jeho týmu dařit o něco lépe než v předchozích dvou závodech.

“Myslím si, že Silverstone pro nás bude o trochu lepší. V Barceloně a Číně byl vůz velmi silný,“ cituje Massu Autosport. “Na Silverstonu a Nürburgringu, kam teď míříme, máte hodně laterálních zatáček a v porovnání s tím byl Montreal naprosto odlišnou tratí. Je tam hodně středních a vysokorychlostních zatáček, takže uvidíme. Myslím si, že na normálních tratích to bude lepší,“ soudí Brazilec.  

Massa se rovněž ohlédl za několika uplynulými závody, které nevyšly zcela podle jeho představ. Pilot Ferrari v nich z různých důvodů přišel o hodně bodů, a proto doufá, že všechna smůla již pominula.

“Nejsem příliš šťastný z toho, co se stalo - pneumatika v Bahrajnu, dvě nehody v Monaku a kvalifikace v Kanadě. Takže chci, abych měl v příštím závodě štěstí a mohl pokaždé ukázat náš potenciál jak v kvalifikaci, tak v závodě. Vím, že rychlost máme, a to je důležité,“ dodává Massa.  

Další článek: Letošní auto nikdy nevzdáme, říká Williamsová