Na rozpočtový strop dosáhne polovina týmů, říká Brown z McLarenu

V rámci nových pravidel od sezóny 2021 bude ve formuli 1 zaveden rozpočtový strop. Podle výkonného ředitele McLarenu Zaka Browna se na úroveň rozpočtového stropu dostane polovina týmů.
Na rozpočtový strop dosáhne polovina týmů, říká Brown z McLarenu

Formule 1 od příštího roku zavede rozpočtový strop ve výši 175 milionů amerických dolarů ve snaze zmenšit mezeru mezi týmy, které nejvíce investují, a zbytkem startovního pole. Pro některé týmy je však podle odborníků tato částka stále příliš vysoká.

Brown v tomto ohledu souhlasí se svými soupeři ze středu pole. Přesto věří, že rozpočtový strop dokáže situaci mezi týmy vyrovnat, protože podle něj na úroveň 175 milionů dolarů dosáhne až pět týmů.

„Myslím, že bych rád viděl rozpočtový strop na úrovni, na které byl původně navržen, když se ale snažíte dostat dohromady deset týmů, je potřeba udělat kompromisy,“ řekl Brown.

„Myslím, že je to skvělý první krok. Když se podíváte na pořadí startovního roštu, je do značné míry seřazen podle toho, kdo kolik utrácí. A když bude zaveden rozpočtový strop, budete mít pět týmů na jeho úrovni a mezi těmi pěti týmy se může stát cokoliv.“

McLaren se plánuje pohybovat na úrovni rozpočtového stropu

McLaren se plánuje pohybovat na úrovni rozpočtového stropu

Rozpočtový strop se však podle Browna projeví až po jedné nebo dvou sezónách.

„Těším se na sezónu 2020, ale upřímně, rošt bude pravděpodobně vypadat celkem podobně. Opravdu se těším na rok 2021, protože kdo ví, jak to bude vypadat. Bude trvat pár let, než se projeví reálný dopad rozpočtového stropu, protože týmy nyní budou utrácet pro rok 2021. Reálný dopad rozpočtového stropu proto uvidíme v roce 2022 nebo 2023,“ předpovídá Brown.

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Ocon si pochvaluje Hamiltona jako učitele u Mercedesu

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00