Na rozhodnutí stewardů se čekalo tři hodiny. Výsledky se nemění, Verstappen bez trestu

Max Verstappen na čerstvějších pneumatikách předjel Vettela, Bottase a nakonec také Leclerca. Souboj o první místo byl hodně tvrdý.
Na rozhodnutí stewardů se čekalo tři hodiny. Výsledky se nemění, Verstappen bez trestu

Souboj o první místo ve Velké ceně Rakouska byl hodně tvrdý. Verstappen zaútočil několikrát na Leclerca, který nechtěl dát svou pozici zadarmo.

Úspěšný byl ve třetí zatáčce. Verstappen byl na vnitřní straně. Došlo ke kontaktu kol a Leclerc se dostal mimo trať.

Oba jezdci byli v 18:00 předvoláni před sportovní komisaře. Okolo 18:40 začalo na internetu kolovat falešné rozhodnutí, podle kterého dostal Verstappen pětisekundovou penalizaci.

Své skutečné rozhodnutí uveřejnili stewardi až v 19:47. Verstappen vyvázl bez penalizace. Výsledky Grand Prix Rakouska se nemění.

Sportovní komisaři vyslechli oba jezdce a podívali se na videa. Podle  jejich názorů nebyla vina jednoznačně na straně některého z jezdců a šlo o závodní incident. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: McLaren znovu s oběma svými vozy na bodech

4. dubna | Od 16:00 můžete na Youtube a FB formule 1 sledovat GP Monaka 1996.
2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...