Na rozdíl od Austrálie začne závod v Malajsii možná dříve

Komise, která vyšetřovala nehodu Julese Bianchiho, vydala několik doporučení. Jedním z nich je, aby závody začínaly nejpozději 4 hodiny před západem slunce.
Na rozdíl od Austrálie začne závod v Malajsii možná dříve

Doporučení se s ohledem na časový posun vztahuje zejména na okruhy na východ od nás. Hned v úvodu sezóny jsou to například Austrálie a Malajsie.

Vzhledem k smlouvám a faktu, že se jedná pouze o doporučení, je změna času startu závodu čistě na libovůli pořadatele. Zatímco v Austrálii se letos začne jako obvykle (u nás v 7 ráno), Malajsie připouští změnu.

Šéf okruhu v Sepangu Razlan Razali řekl agentuře Reuters, že mluvil s Ecclestonem a existuje možnost posunout čas startu závodu z 16. hodiny na 15. hodinu místního času. 

Opatření má zamezit špatným světelným podmínkám v případě, že bude závod přerušen nebo jeho start odložen a to nejčastěji kvůli dešti, což je v Malajsii hodně častý problém.

Promotér s návrhem změny času nemá problém, spíše naopak. Pochvaluje si možnost, že lidé po obědě přijdou na závod a relativně brzy se dostanou domů.

„(Ecclestone) se zmínil o možnosti dřívějšího startu. Odpověděli jsme mu, že pokud to bude chtít přesunout na 15 hodin, tak to budeme podporovat,“ řekl Razali.

Razali se také vyjádřil k možnosti nočního závodu. Téma prý bylo na stole už od roku 2008 a tlačil na to právě Ecclestone. V Sepangu prý ale noční závod nechtějí, mají prý „vlastní identitu“, nechtějí kopírovat například Singapur. Ecclestone už prý na myšlenku nočního závodu netlačí a více pořadatelům naslouchá. 

Další článek: Hledá se řešení pro Hondu kvůli zmrazení vývoje motorů

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10