Na roštu jsou ještě dvě volné sedačky, Buemi neobsadí žádnou

Své jezdecké sestavy zatím stále neuzavřely týmy Force India a Caterham. Novinkou je vyškrtnutí Buemiho z indického seznamu.
Na roštu jsou ještě dvě volné sedačky, Buemi neobsadí žádnou

Oficiálního potvrzení se sice zatím nedočkali ani Paul di Resta a Timo Glock u Force Indie, respektive Marussie, ale ti by si svá místa měli udržet. A tak by jedinými otazníky měly být druhá sedačka u Force Indie a druhý kokpit u Caterhamu.

Seznam kandidátů na volné místo po Nicu Hülkenbergovi byl u Force Indie poměrně dlouhý, ale ze Švýcarska a Německa přišly zprávy, podle kterých z něj definitivně vypadl Sébastien Buemi. Ten tak pravděpodobně bude pokračovat v roli záložníka Red Bullu.

Dlouhou dobu byl nejpravděpodobnějším scénářem návrat Adriana Sutila, ale tým stále vyčkává a podle všeho stoupají šance Julesa Bianchiho. Tito dva jsou teď největšími favority, i když mimo hru stále není ani Jaime Alguersuari. V neprospěch Němce hrají obavy, že by přeci jen mohl jeho podmíněný trest odnětí svobody působit problémy při cestování do některých zemí, i když to sám Sutil popřel.

Ve prospěch Bianchiho hovoří spekulace, podle které Force India zvažuje pro rok 2014 přechod na motory Ferrari, jehož je francouzský jezdec dlouhodobým zaměstnancem. A údajně není úplně bez sponzorů, sehnat by mohl až tři milióny dolarů.

U Caterhamu je situace o trochu složitější, Malajsijci si pořád můžou vybírat mezi Kovalainenem, Petrovem, Sennou a Van der Gardem. Nejmenší šance má teď údajně Kovalainen, tým  pod novým vedením Cyrila Abiteboula totiž zvažuje především finanční stránku.

Další článek: Di Resta věří v první pódium u Force Indie