Na roštu jsou ještě dvě volné sedačky, Buemi neobsadí žádnou

Své jezdecké sestavy zatím stále neuzavřely týmy Force India a Caterham. Novinkou je vyškrtnutí Buemiho z indického seznamu.
Na roštu jsou ještě dvě volné sedačky, Buemi neobsadí žádnou

Oficiálního potvrzení se sice zatím nedočkali ani Paul di Resta a Timo Glock u Force Indie, respektive Marussie, ale ti by si svá místa měli udržet. A tak by jedinými otazníky měly být druhá sedačka u Force Indie a druhý kokpit u Caterhamu.

Seznam kandidátů na volné místo po Nicu Hülkenbergovi byl u Force Indie poměrně dlouhý, ale ze Švýcarska a Německa přišly zprávy, podle kterých z něj definitivně vypadl Sébastien Buemi. Ten tak pravděpodobně bude pokračovat v roli záložníka Red Bullu.

Dlouhou dobu byl nejpravděpodobnějším scénářem návrat Adriana Sutila, ale tým stále vyčkává a podle všeho stoupají šance Julesa Bianchiho. Tito dva jsou teď největšími favority, i když mimo hru stále není ani Jaime Alguersuari. V neprospěch Němce hrají obavy, že by přeci jen mohl jeho podmíněný trest odnětí svobody působit problémy při cestování do některých zemí, i když to sám Sutil popřel.

Ve prospěch Bianchiho hovoří spekulace, podle které Force India zvažuje pro rok 2014 přechod na motory Ferrari, jehož je francouzský jezdec dlouhodobým zaměstnancem. A údajně není úplně bez sponzorů, sehnat by mohl až tři milióny dolarů.

U Caterhamu je situace o trochu složitější, Malajsijci si pořád můžou vybírat mezi Kovalainenem, Petrovem, Sennou a Van der Gardem. Nejmenší šance má teď údajně Kovalainen, tým  pod novým vedením Cyrila Abiteboula totiž zvažuje především finanční stránku.

Diskuze (36) Další článek: Di Resta věří v první pódium u Force Indie
13:48 | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
1. prosince | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30