Na Red Bull Ringu jsou nové "divné" obrubníky

Marcusi Ericssonovi ze Sauberu se příliš nelíbí nové obrubníky na okruhu Red Bull Ring.
Na Red Bull Ringu jsou nové "divné" obrubníky

Okruh, na kterém se o tomto víkendu pojede Velká cena Rakouska, prošel před letošním ročníkem několika změnami. Kromě výměny povrchu bylo upraveno několik obrubníků, které mají pilotům zabránit v tom, aby vyjížděli mimo trať a získávali tím časovou výhodu.

Obrubníky, na které si švédský pilot stěžuje, jsou nově na vjezdu do 1. a 2. zatáčky. Na výjezdech ze zatáček jsou pak vyvýšené obrubníky.

„Byl jsem si projít trať a myslím, že to vypadá trochu divně,“ řekl Ericsson o obrubnících. „Proč tam prostě nedají obrubník a pak trávu? Nechápu, proč tam dají obrubník, za něj další obrubník a za něj ještě jeden obrubník.“

„Uvidíme zítra, kolik z těch obrubníků budeme moct využít, myslím ale, že se bude mluvit o limitech trati,“ říká Ericsson a dodává, že podobné úpravy trati a diskuze o limitech dráhy mají negativní dopad na podívanou ve F1.

Nové obrubníky se příliš nelíbí ani Pascalu Wehrleinovi z Manoru, který se obává, že pokud jezdec ve velké rychlosti na obrubník najede, mohl by se vůz dostat do vzduchu.

„První zatáčku a poslední dvě zatáčky se jezdci vždy snaží jezdit co nejvíc ze široka,“ řekl Němec, který zde závodil také s vozem Mercedes-Benz v šampionátu DTM. „Viděl jsem ale, že tam umístili nějaké žluté obrubníky, takové žluté retardéry, opravdu divné.“

„Nevím, jestli to bude fungovat. Samozřejmě přes ně nechcete přejet, když to ale uděláte po chybě, tak si tím určitě poškodíte vůz.“

„Musíte se brzy rozhodnout, jestli zvládnete projet tou zatáčkou nebo ne, a když ne, musíte jet rovně. Když totiž přejedete přes obrubník, tak poškodíte vůz, tím jsem si jistý.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel bude muset možná měnit převodovku, dostal by penalizaci

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)