Na promarněné šance vyhrát bychom měli pohlížet pozitivně, vyzývá šéf McLarenu Stella | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Na promarněné šance vyhrát bychom měli pohlížet pozitivně, vyzývá šéf McLarenu Stella

Boss McLarenu Andrea Stella říká, že ještě před rokem se jím vedený tým do bojů o vítězství ani nezapojoval, takže by poslední promarněné šance vyhrát neměly být brány negativně.

McLaren se sice letos v Miami dočkal první výhry od roku 2021, ale nechybělo mnoho, aby v první polovině probíhající sezony získal více než jedno vítězství. Často chybělo málo – třeba lepší strategické rozhodnutí.

Šéf McLarenu Andrea Stella však svůj tým hájí.

„Všude se říká, že má McLaren nejlepší auto. Myslím si však, že auto hlavně dobře využíváme. Chtěl bych tedy vyzdvihnout dobrou práci lidí, kteří vůz připravují. Přijedeme na tréninky, auto funguje dobře a během víkendu na tom dobře stavíme,“ prohlásil Stella, jehož slova cituje web Formu1a.uno.

„Naposledy (v Silverstone, pozn. red.) jsme ale viděli, že naše auto není vždy nejrychlejší. V prvním stintu, který byl celkem regulérní, nám Mercedes ujížděl. Myslím, že náš tým pracuje velmi dobře. Když závodíte o přední pozice, takjste prostě mnohem víc vidět, než když máte ještě nějakou práci...,“ uvedl Ital, podle kterého není nutné brát všechny uniklé možné výhry negativně.

„Promarněné pokusy (vyhrát, pozn. red.) jsou v první řadě dobrou zprávou. Ještě před dvanácti měsíci jsme takové šance neměli. Proto se musíme koukat především na pozitiva,“ vyzval Stella, jenž v čele McLarenu stojí druhým rokem.

Doporučujeme

Články odjinud