Na příští rok jsou naplánovány jen tři testy

Formule 1 sestavila předběžné plány testů pro rok 2013. Před sezónou budou stejně jako letos tři, v sezóně už žádný.
Na příští rok jsou naplánovány jen tři testy

Před letošní sezónou měly týmy tři testy a čtvrtý si posunuly na květen před Grand Prix Španělska. Většina se ale poté shodla, že byl čtvrtý test v Mugellu zbytečný, což se nakonec odrazilo i v plánech pro příští rok.

Před sezónou budou znovu jen tři čtyřdenní a čtvrtý byl zrušen. Současný plán počítá s tím, že sezóna začne 17. března v Austrálii. "Připravili jsme dva plány v závislosti na tom, kdy začne sezóna. Máme jeden záložní, kdyby začala už 10. března v Melbourne," řekl šéf McLarenu Martin Whitmarsh pro Auto Motor und Sport.

Pokud by sezóna skutečně začala o týden dříve, bylo by nutné všechny testy taktéž o týden posunout. Problémy by ale mohly vzniknout v Jerezu, protože ten už má na konec ledna jinou rezervaci.

Jako vždy se kromě těchto obvyklých testů uskuteční ještě testy mladých talentů někdy v průběhu roku.

Plán testů na rok 2013 se začátkem sezóny 17. března

Datum Okruh
5. 2. - 8. 2. Jerez
19. 2. - 22. 2. Barcelona
28. 2. - 3. 3. Barcelona


Další článek: V první polovině sezóny nejvíce předjížděl Hamilton

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“