Na pokračování kariéry jsem už neměl energii, říká Schumacher

Ani vzhledem k lepší formě Mercedesu Michael Schumacher nelituje svého odchodu. Už neměl sílu, aby dál závodil, takže současné dění na trati jeho názor změnit nemůže.
Na pokračování kariéry jsem už neměl energii, říká Schumacher

Schumacher ukončil kariéru na konci loňského roku po třech letech působení u týmu Mercedes. Ten je letos na vzestupu. "Hodně se zlepšili," uznal bývalý mistr světa v rozhovoru pro Eurosport. "Když si uvědomíte, kde jsme skončili minulou sezónu, je podle mě jejich letošní pozice překvapivá. Já osobně jsem to nečekal. Jsem za ně velmi rád, ale je to nečekané."

"Nejdůležitější otázka je: Chtěl bych do toho být dnes zapojen s úrovní, kterou teď mají? Upřímně, já už jsem neměl energii, motivaci ani fyzickou sílu. Tento sport totiž nejsou jen závody. Musíte také tvrdě pracovat celou sezónu s týmem v továrně. Je tu mnoho dalších věcí, které musíte dělat. A to vyžaduje hodně energie."

"Nedostatek této energie byl hlavním důvodem mého odchodu v roce 2006. Energii jsem dobil, ale během těch tří let jsem jí velkou část spotřeboval a už mi jí nezbývalo dost na to, abych jezdil na úrovni, na které jezdit chci. Protože já tu nechci jen být, chci být konkurenceschopný, což se mi myslím podařilo. A dnes lidé asi trochu lépe chápou, jak moc dobrý Rosberg je."

Schumacher evidentně považuje letošní Rosbergovy výsledky za ospravedlnění těch svých minulých, mezi jejichž vrcholy patřil nejlepší čas monacké kvalifikace. Nebýt penalizace, možná by dosáhl i na vítězství v závodě.

"Řekněme, že se na to dá pohlížet různými způsoby. Mohl jsem vyhrát závod, ale nic moc víc, protože poslední tři roky nebyl náš komplet dost konkurenceschopný. Ale když vidíte, že stejný jezdec vyhraje dva závody, já jsem byl loni minimálně v 50 procentech případů před ním."

"Mohl jsem získat jednu výhru. Ale nemá cenu se zaměřit na tuto jednu věc. Víte, mně nešlo o to vyhrát několik závodů. Já jsem si stanovil misi, chtěl jsem vyhrát šampionát. I když je Mercedes působivý, nejsem si jistý jejich šancí vyhrát letos titul. Tento tým v budoucnu vyhraje, ale to už je jiný příběh."

Navzdory nesplnění svého cíle Schumacher ničeho nelituje. "Ne, ničeho. Užil jsem si to. Mám velký respekt k lidem, se kterými jsem v tomto týmu pracoval. Pro mě není důležité, co si o sobě myslím já nebo někdo zvenčí, ale co o mně vědí a co si o mně myslí lidé uvnitř týmu. Vím, kdo jsem. Prožil jsem tři náročné, ale dobré roky."

"Z osobního hlediska mi to přineslo mnoho pozitivních věcí. Hodně jsem se o sobě naučil. Když procházíte těžkými chvílemi, přežijete je, udržíte si motivaci a soustředění, ukazuje to vaši skutečnou osobnost."

Diskuze (37) Další článek: Ecclestone: Kameramani budou filmovat jen z boxové zdi
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
15:55 | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10