Na pokračování kariéry jsem už neměl energii, říká Schumacher

Ani vzhledem k lepší formě Mercedesu Michael Schumacher nelituje svého odchodu. Už neměl sílu, aby dál závodil, takže současné dění na trati jeho názor změnit nemůže.
Na pokračování kariéry jsem už neměl energii, říká Schumacher

Schumacher ukončil kariéru na konci loňského roku po třech letech působení u týmu Mercedes. Ten je letos na vzestupu. "Hodně se zlepšili," uznal bývalý mistr světa v rozhovoru pro Eurosport. "Když si uvědomíte, kde jsme skončili minulou sezónu, je podle mě jejich letošní pozice překvapivá. Já osobně jsem to nečekal. Jsem za ně velmi rád, ale je to nečekané."

"Nejdůležitější otázka je: Chtěl bych do toho být dnes zapojen s úrovní, kterou teď mají? Upřímně, já už jsem neměl energii, motivaci ani fyzickou sílu. Tento sport totiž nejsou jen závody. Musíte také tvrdě pracovat celou sezónu s týmem v továrně. Je tu mnoho dalších věcí, které musíte dělat. A to vyžaduje hodně energie."

"Nedostatek této energie byl hlavním důvodem mého odchodu v roce 2006. Energii jsem dobil, ale během těch tří let jsem jí velkou část spotřeboval a už mi jí nezbývalo dost na to, abych jezdil na úrovni, na které jezdit chci. Protože já tu nechci jen být, chci být konkurenceschopný, což se mi myslím podařilo. A dnes lidé asi trochu lépe chápou, jak moc dobrý Rosberg je."

Schumacher evidentně považuje letošní Rosbergovy výsledky za ospravedlnění těch svých minulých, mezi jejichž vrcholy patřil nejlepší čas monacké kvalifikace. Nebýt penalizace, možná by dosáhl i na vítězství v závodě.

"Řekněme, že se na to dá pohlížet různými způsoby. Mohl jsem vyhrát závod, ale nic moc víc, protože poslední tři roky nebyl náš komplet dost konkurenceschopný. Ale když vidíte, že stejný jezdec vyhraje dva závody, já jsem byl loni minimálně v 50 procentech případů před ním."

"Mohl jsem získat jednu výhru. Ale nemá cenu se zaměřit na tuto jednu věc. Víte, mně nešlo o to vyhrát několik závodů. Já jsem si stanovil misi, chtěl jsem vyhrát šampionát. I když je Mercedes působivý, nejsem si jistý jejich šancí vyhrát letos titul. Tento tým v budoucnu vyhraje, ale to už je jiný příběh."

Navzdory nesplnění svého cíle Schumacher ničeho nelituje. "Ne, ničeho. Užil jsem si to. Mám velký respekt k lidem, se kterými jsem v tomto týmu pracoval. Pro mě není důležité, co si o sobě myslím já nebo někdo zvenčí, ale co o mně vědí a co si o mně myslí lidé uvnitř týmu. Vím, kdo jsem. Prožil jsem tři náročné, ale dobré roky."

"Z osobního hlediska mi to přineslo mnoho pozitivních věcí. Hodně jsem se o sobě naučil. Když procházíte těžkými chvílemi, přežijete je, udržíte si motivaci a soustředění, ukazuje to vaši skutečnou osobnost."

Další článek: Ecclestone: Kameramani budou filmovat jen z boxové zdi

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00