Na pokračování kariéry jsem už neměl energii, říká Schumacher

Ani vzhledem k lepší formě Mercedesu Michael Schumacher nelituje svého odchodu. Už neměl sílu, aby dál závodil, takže současné dění na trati jeho názor změnit nemůže.
Na pokračování kariéry jsem už neměl energii, říká Schumacher

Schumacher ukončil kariéru na konci loňského roku po třech letech působení u týmu Mercedes. Ten je letos na vzestupu. "Hodně se zlepšili," uznal bývalý mistr světa v rozhovoru pro Eurosport. "Když si uvědomíte, kde jsme skončili minulou sezónu, je podle mě jejich letošní pozice překvapivá. Já osobně jsem to nečekal. Jsem za ně velmi rád, ale je to nečekané."

"Nejdůležitější otázka je: Chtěl bych do toho být dnes zapojen s úrovní, kterou teď mají? Upřímně, já už jsem neměl energii, motivaci ani fyzickou sílu. Tento sport totiž nejsou jen závody. Musíte také tvrdě pracovat celou sezónu s týmem v továrně. Je tu mnoho dalších věcí, které musíte dělat. A to vyžaduje hodně energie."

"Nedostatek této energie byl hlavním důvodem mého odchodu v roce 2006. Energii jsem dobil, ale během těch tří let jsem jí velkou část spotřeboval a už mi jí nezbývalo dost na to, abych jezdil na úrovni, na které jezdit chci. Protože já tu nechci jen být, chci být konkurenceschopný, což se mi myslím podařilo. A dnes lidé asi trochu lépe chápou, jak moc dobrý Rosberg je."

Schumacher evidentně považuje letošní Rosbergovy výsledky za ospravedlnění těch svých minulých, mezi jejichž vrcholy patřil nejlepší čas monacké kvalifikace. Nebýt penalizace, možná by dosáhl i na vítězství v závodě.

"Řekněme, že se na to dá pohlížet různými způsoby. Mohl jsem vyhrát závod, ale nic moc víc, protože poslední tři roky nebyl náš komplet dost konkurenceschopný. Ale když vidíte, že stejný jezdec vyhraje dva závody, já jsem byl loni minimálně v 50 procentech případů před ním."

"Mohl jsem získat jednu výhru. Ale nemá cenu se zaměřit na tuto jednu věc. Víte, mně nešlo o to vyhrát několik závodů. Já jsem si stanovil misi, chtěl jsem vyhrát šampionát. I když je Mercedes působivý, nejsem si jistý jejich šancí vyhrát letos titul. Tento tým v budoucnu vyhraje, ale to už je jiný příběh."

Navzdory nesplnění svého cíle Schumacher ničeho nelituje. "Ne, ničeho. Užil jsem si to. Mám velký respekt k lidem, se kterými jsem v tomto týmu pracoval. Pro mě není důležité, co si o sobě myslím já nebo někdo zvenčí, ale co o mně vědí a co si o mně myslí lidé uvnitř týmu. Vím, kdo jsem. Prožil jsem tři náročné, ale dobré roky."

"Z osobního hlediska mi to přineslo mnoho pozitivních věcí. Hodně jsem se o sobě naučil. Když procházíte těžkými chvílemi, přežijete je, udržíte si motivaci a soustředění, ukazuje to vaši skutečnou osobnost."

Další článek: Ecclestone: Kameramani budou filmovat jen z boxové zdi

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz
27. září | Další změny převodovky a další penalizace. Albon klesne o pět míst na 15. pozici.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas