Na Paul Ricard nakonec zváží i úpravy šikany na rovince Mistral

Na okruhu Paula Ricarda se odehrají změny, které mají usnadnit předjíždění. Promění se i šikana na nejdelší rovince?
Na Paul Ricard nakonec zváží i úpravy šikany na rovince Mistral

Pořadatelé již uvažují o změnách v prvním sektoru tratě, aby povzbudili týmy k nižším úrovním přítlaku, což, jak doufají, usnadní předjíždění.

Jezdci i fanoušci by byli rádi, kdyby se zrušila šikana na rovince Mistral. Pořadatelé to však odmítají, protože je tam tribuna, která samozřejmě místním přináší finanční prostředky do rozpočtu. 

Paul Ricard chce přestavět první sektor, aby zlepšil show

Paul Ricard chce přestavět první sektor, aby zlepšil show

RaceFans však cituje Jarna Zaffelliho, majitel Dromo Circuit Design, která stojí za chystanými změnami tratě. FIA podle všeho byly předloženy i změny šikany na rovince Mistral. Zůstat by však měla.

Současná podoba Paul Ricardu umožňuje osm různých konfigurací šikany Mistral. Verze C se používá nyní pro závody F1, verze A, která se šikanou vůbec nepočítá, se používat určitě nebude.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Seznam je kompletní. Red Bull ukáže vůz 12. února

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.