Na otázky o pomoci Alonsovi odpovídal Massa vyhýbavě

Felipe Massa není v Singapuru tak nekompromisní vůči Ferrari jako byl doma v Brazílii, ale týmovým nadšením také nehýří.
Na otázky o pomoci Alonsovi odpovídal Massa vyhýbavě

Massa si před závodním víkendem řekl o pozornost nejen svým propuštěním z Ferrari, ale také prohlášením, že od teď bude jezdit jen pro sebe a už nebude pomáhat Alonsovi.

Když byl v Singapuru dotázán, jestli to skutečně řekl, odpověděl s úsměvem, odlehčeně a vyhýbavě: "Co se týče Fernanda, Fernandovi určitě nepomůžu, nikdy nepomáhám, s ničím nepomáhám, nepomáhám Fernandovi, nepomáhám Ferrari, nepomáhám ničemu, pomáhám jen sobě."

Vážnějším tónem pak hovořil o závěru sezóny takto: "Očekávání jsou vždy taková, že udělám maximum v těchto posledních sedmi závodech. Myslím, že jsem měl u Ferrari dlouhou a fantastickou kariéru. Je součástí mého příběhu. Většinu let své kariéry jsem strávil u Ferrari, osm let jako oficiální jezdec, ale také pár let jako mladý jezdec."

"V roce 2003 jsem bydlel u Ferrari, každý den jsem chodil za týmem, na trať, takže znám všechny, kdo tam pracují. Uvnitř týmu mám hodně přátel. Takže chci těch sedm závodů dokončit co nejlepším způsobem. Udělám maximum pro to, abych získal co nejlepší výsledky. Vítězství by bylo fantastické, abych uzavřel těchto sedm závodů. Budu se o něj pořád hodně snažit."

Vedení Ferrari Massa nemohl potěšit ani komentářem, že mezi Alonsem a Räikkönenem bude docházet ke střetům. V Singapuru byl i na toto téma smířlivější, ale své předchozí vyjádření nepopřel.

"Co se týče Fernanda a Kimiho, jsou to oba skvělí jezdci a oba je velmi dobře znám. S nimi má Ferrari top jezdeckou dvojici. Co se týče osobností, jsou velmi odlišní, stejně jako já, protože všichni máme svůj vlastní charakter, a já doufám, že jim to oběma a týmu bude fungovat dobře."

Šéf Ferrari Stefano Domenicali přiznal, že loučení s Massou není jednoduché.

"Vyměnit jezdce není jako vyměnit přední křídlo závodního auta, jsou s tím spojené lidské emoce, protože já ho znám od doby, kdy byl mladý kluk v šortkách! Společně jsme vyrostli a prožili mnoho intenzivních chvil po profesionální i osobní stránce."

"A v tomto případě jsem se od něj něco naučil, z klidu, s jakým akceptoval to rozhodnutí, což je něco ne moc obvyklého v tomto světě. Znovu ukázal své skutečné lidské kvality."

Další článek: Ferrari bude mít příští rok silnější sestavu než Mercedes, míní Hamilton

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.