Na osychající trati byl v posledním tréninku nejrychlejší Hamilton

Nejrychlejší čas zajel v posledním tréninku v Monze Lewis Hamilton. Trénink byl ovlivněn nočním deštěm, trať postupně osychala.

V noci v Monze pršelo, během dopoledne trať postupně osychala. Na začátku tréninku ale ještě jezdci vyjeli na přechodných pneumatikách. Jezdci Toro Rosso si jako první zapsali měřené časy. Naopak jezdci Ferrari, Sauberu a Manoru neboli všechny vozy s motorem Ferrari zůstávali v boxech a čekali až trať oschne.

Rosberg si stěžoval na oscilace a podivné chování motoru. Tým ho povolal do boxů. První půl hodina byla celkově bez větší aktivity. Právě před polovinou tréninku vyjeli na střední směsi jako první jezdci Toro Rosso. Verstappen se jen tak tak poskládal do první zatáčky.

Po 35 minutách vyjeli na trať i jezdci Ferrari. Nejpilnější Verstappen mezitím zkoušel už i měkkou sadu. Do čela pořadí se dostali jezdci Ferrari, ale jejich kolegové z Mercedesu ještě nezajížděli rychlá kola.

Čtvrt hodiny před koncem odstavil svůj vůz Ricciardo. Vypadalo to na problém s převodovkou. Na stále ještě trochu mokré trati měli problémy Grosjean, Vettel, Button i další.

Nejrychlejší čas nakonec opět zajel Lewis Hamilton a to jen dvě minuty před koncem. Druhý byl Vettel se ztrátou jen 0,264 sekund a třetí Rosberg. Oproti pátku se propadla Force India, naopak nahoru šel Williams.

Další článek: Z pohledu šasi jsme znovu na úrovni loňského roku, říká Ricciardo

12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.