Na okruhu v Číně se projevují slabiny mclarenu, přiznává Sainz Jr.

V kvalifikaci na Velkou cenu Číny vozů formule 1 se ani jeden z jezdců McLarenu nedostal do závěrečné části. Podle Carlose Sainze Jr. ukázal okruh v Šanghaji některé slabiny letošního modelu MCL34.
Na okruhu v Číně se projevují slabiny mclarenu, přiznává Sainz Jr.

Zatímco před dvěma týdny v Bahrajnu postoupili v kvalifikaci do Q3 oba jezdci McLarenu, přičemž Lando Norris navázal na svůj postup do Q3 z prvního závodu v Austrálii, na okruhu v Číně se mezi nejlepších deset nedostal ani jeden z jezdců týmu z Wokingu.

„Ještě, než jsme sem přijeli, tak jsme věděli, že tato trať může odhalit naše slabiny více, než dvě tratě, na kterých jsme v této sezóně už byli. Takže jsme, neřekl bych čekali, že budeme slabší, ale čekali jsme, že se budeme více trápit,“ řekl Sainz Jr. 

„Myslím, že po včerejším druhém volném tréninku byl každý v týmu opravdu spokojen s rychlostí a já byl potěšen také dnes. Být čtrnáctý a patnáctý je možná trochu větší zklamání, protože po třetím tréninku a prvních kolech v kvalifikaci jsem očekával, že do závodu vyrazíme tak z jedenácté nebo dvanácté pozice,“ přiznal Španěl.

„Dnes jsem poskládal dohromady opravdu dobrá kola, podle mě jsme jen neměli rychlost. Budeme to analyzovat. Když jsme sem jeli, tak jsme věděli, že tato trať odhalí naše nedostatky. Včerejší druhý volný trénink nás asi uspokojil a dnes jsme se vrátili zpět do reality.“

Sainz Jr. nicméně věří, že některé změny v nastavení, které tým provedl, se více projeví v samotném závodě.

„Oproti včerejšku jsme udělali pár změn v nastavení, abychom se pokusili zlepšit naši závodní rychlost. Kvůli tomu jsme se dnes možná jevili jako pomalejší a zítra budeme silnější. Doufejme, že to tak bude a my můžeme dále tlačit.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Renault se letos poprvé dostal do Q3. A hned s oběma jezdci

21:35 | Juan Manuel Correa zůstává nadále v umělém spánku a s dýcháním mu pomáhají přístroje. Stav jeho plic se zlepšuje a jakmile to bude možné, čekají ho další operace v oblasti dolních končetin.
12:56 | Před 90 lety se narodil Stirling Moss
11:07 | Šíří se spekulace, že bychom se jméno druhého jezdce Haasu pro příští rok (vedle Magnussena) mohli dozvědět do začátku prvního tréninku v Singapuru. Podle Haasu se vybírá mezi Grosjeanem a Hülkenbergem.
16. září | Mattia Binotto věří, že Ferrari může letos ještě vyhrát.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10