Na Okruhu Amerik přibyl druhý úsek DRS na cílové rovince

Mezinárodní automobilová federace přidala druhý úsek DRS také na trati v Austinu. A to na cílovou rovinku, což může vést k zajímavým situacím.
Na Okruhu Amerik přibyl druhý úsek DRS na cílové rovince

Stejně jako loni bude první DRS úsek na nejdelší rovince okruhu, s aktivačním místem 320 metrů za 11. zatáčkou a detekčním místem 150. metrů za 10. zatáčkou.

Nově pak bude druhý DRS úsek na cílové rovince, otevřít zadní křídlo budou jezdci smět 80 metrů za poslední zatáčkou, o čemž v závodě bude rozhodovat rozdíl mezi vozy naměřený těsně za 19. zatáčkou.

DRS úsek na cílové rovince je zajímavý, protože do první zatáčky - vracečky se jede do relativně strmého kopce a zatáčí se na horizontu, což samo o sobě dokáže připravit napjaté okamžiky i bez DRS.

Další článek: Sauber chce brzy definitivně rozhodnout, zda bude Sirotkin závodit

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.