Na oblíbeném okruhu, ale bez oranžové cunami. Podle Verstappena je nejdůležitější, aby se závodilo

Sezóna formule 1 by podle současného plánu mohla (znovu) začít v Rakousku. Max Verstappen tam v posledních dvou letech vyhrál a měl tam i velké množství fanoušků.

Podaří se Verstappenovi vyhrát v Rakousku potřetí? Na odpověď si musíme ještě pár týdnů počkat, ale je docela možné, že na to bude mít na Red Bull Ringu hned dva pokusy. Jedno je však jisté už teď. Oranžové cunami se konat nebude.

„Vždy jsem tam rád jezdil a doufejme, že budeme mít dva závody. Poslední dva závody probíhaly velmi dobře,“ řekl Verstappen pro Servus TV.

„Když vidím ten oranžový příliv, je to hezké. Je škoda, že tam nebudou. Důležité ale je, abychom mohli bojovat o titul, takže se chci vrátit na trať co nejdříve. Doufejme, že to bude v Rakousku. Jsem připraven.“

Ve srovnání s předešlými Velkými cenami Rakouska zde bude jeden rozdíl. Tentokrát půjde o první závod sezóny. 

„Obecně jsme ve druhé polovině sezóny rychlejší. Během testů v Barceloně jsem měl dobrý pocit. Když se vrátím do auta, uvidím, jak reálné to bylo. Jen doufám, že Mercedes opět nebude tak dominantní. Musíme počkat a uvidíme.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Rozpočtový strop je falešná ekonomika, říká Horner.

23. ledna | Kevin Magnussen (resp. jeho vůz) obsadili v kvalifikaci na Daytonu skvělé čtvrté místo. Pole získal další bývalý jezdec F1 Felipe Nasr.
23. ledna | Ferrari bude testovat ve Fioranu s vozem SF71H z roku 2018. Harmonogram: Pondělí: Alesi, Armstrong, Švarcman Úterý: Leclerc Středu: Sainz Čtvrtek: Sainz (dop.), Shumacher (odp.) Pátek: Schumacher (dop.), Ilott (odp.) U Leclerca se čeká na neg. test na COVID-19.
22. ledna | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
22. ledna | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.