Na oblíbeném okruhu, ale bez oranžové cunami. Podle Verstappena je nejdůležitější, aby se závodilo

Sezóna formule 1 by podle současného plánu mohla (znovu) začít v Rakousku. Max Verstappen tam v posledních dvou letech vyhrál a měl tam i velké množství fanoušků.

Podaří se Verstappenovi vyhrát v Rakousku potřetí? Na odpověď si musíme ještě pár týdnů počkat, ale je docela možné, že na to bude mít na Red Bull Ringu hned dva pokusy. Jedno je však jisté už teď. Oranžové cunami se konat nebude.

„Vždy jsem tam rád jezdil a doufejme, že budeme mít dva závody. Poslední dva závody probíhaly velmi dobře,“ řekl Verstappen pro Servus TV.

„Když vidím ten oranžový příliv, je to hezké. Je škoda, že tam nebudou. Důležité ale je, abychom mohli bojovat o titul, takže se chci vrátit na trať co nejdříve. Doufejme, že to bude v Rakousku. Jsem připraven.“

Ve srovnání s předešlými Velkými cenami Rakouska zde bude jeden rozdíl. Tentokrát půjde o první závod sezóny. 

„Obecně jsme ve druhé polovině sezóny rychlejší. Během testů v Barceloně jsem měl dobrý pocit. Když se vrátím do auta, uvidím, jak reálné to bylo. Jen doufám, že Mercedes opět nebude tak dominantní. Musíme počkat a uvidíme.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Rozpočtový strop je falešná ekonomika, říká Horner.

12:50 | Pierre Gasly potvrzen v týmu AlphaTauri pro rok 2021.
9:35 | Mercedes a Aston Martin budou více spolupracovat, což se určitě promítne i ve F1. Mercedes navýší podíl v Astonu na 20 %. Ten získá přístup k technologiím elektrických pohonů.
18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10