Na oblíbeném okruhu, ale bez oranžové cunami. Podle Verstappena je nejdůležitější, aby se závodilo

Sezóna formule 1 by podle současného plánu mohla (znovu) začít v Rakousku. Max Verstappen tam v posledních dvou letech vyhrál a měl tam i velké množství fanoušků.

Podaří se Verstappenovi vyhrát v Rakousku potřetí? Na odpověď si musíme ještě pár týdnů počkat, ale je docela možné, že na to bude mít na Red Bull Ringu hned dva pokusy. Jedno je však jisté už teď. Oranžové cunami se konat nebude.

„Vždy jsem tam rád jezdil a doufejme, že budeme mít dva závody. Poslední dva závody probíhaly velmi dobře,“ řekl Verstappen pro Servus TV.

„Když vidím ten oranžový příliv, je to hezké. Je škoda, že tam nebudou. Důležité ale je, abychom mohli bojovat o titul, takže se chci vrátit na trať co nejdříve. Doufejme, že to bude v Rakousku. Jsem připraven.“

Ve srovnání s předešlými Velkými cenami Rakouska zde bude jeden rozdíl. Tentokrát půjde o první závod sezóny. 

„Obecně jsme ve druhé polovině sezóny rychlejší. Během testů v Barceloně jsem měl dobrý pocit. Když se vrátím do auta, uvidím, jak reálné to bylo. Jen doufám, že Mercedes opět nebude tak dominantní. Musíme počkat a uvidíme.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Rozpočtový strop je falešná ekonomika, říká Horner.

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.