Na nový asfalt v Sainte Dévote nemají jezdci jednotný názor

V Monaku došlo před závodním víkendem k menšímu incidentu, v jehož důsledku musel být opraven povrch trati v první zatáčce. Piloti ale neočekávají žádné větší problémy.
Na nový asfalt v Sainte Dévote nemají jezdci jednotný názor

V úterý začal v místě první zatáčky hořet nákladní vůz (obrázek zde), přičemž došlo k poškození asfaltu. Povrch vozovky musel být proto opraven. Názory jezdců na důsledky této události se různí.

"Okruh jsem si prošel a vypadalo to OK. Zdá se, že odvedli dobrou práci," konstatoval ve středu Nick Heidfeld. Podobně v klidu byl Jenson Button. "Jsou to profesionálové, vědí, jak položit asfalt. Snad to bude zítra v pořádku," řekl.

O trochu rezervovanější postoj zaujal Mark Webber. "Nebyl jsem tam a do zítra (čtvrtka) tam asi nepůjdu, protože bych nad tím mohl přemýšlet tak dlouho, jak bych chtěl, ale dokud tam nepojedu s vozem, nebudu vědět, jaké to je."

Menší obavy ze zhoršené přilnavosti má Nico Rosberg. "Asfalt by tam mohl být mastnější, protože je novější než povrch kolem. To by mohl být menší problém," odhadl.

Heikki Kovalainen připomněl, že se incident stal na jednom z nejméně vhodných míst. "Je to místo, kde dochází k zatěžování povrchu tratě při brzdění. Asfalt tam dostává zabrat. Mohl by to být problém."

Další článek: Alonso nastoupí v Monaku se zlatou helmou, na konci sezóny ji prodá

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00