Na Novém Zélandě si připomínají památku Dennyho Hulma

Nejúspěšnější "kiwi" závodník se v roce 1967 stal mistrem světa a před dvaceti lety zemřel při závodě Bathurst 1000 na zástavu srdce.
Na Novém Zélandě si připomínají památku Dennyho Hulma

Denny Hulme, kterému se vzhledem k občasným bručounským náladám říkávalo The Bear, v královně motorsportu působil v letech 1965-1974. První tři roky své kariéry strávil u stáje Brabham (kde také získal zmiňovaný titul), pak závodil v týmu svého krajana Bruce McLarena. Na konto si připsal celkem osm vítězství. Úspěchy ovšem sbíral i třeba v populární závodní sérii Can-Am.

Na známé novozélandské trati Hampton Downs se o tomto a příštím víkendu koná vzpomínkový festival na počest Hulma. Na dráhu se v rámci akce dostanou prakticky všechny vozy, které kdy řídil, včetně BMW M3, ve kterém v roce 1992 opustil svět. 

Další článek: V Německu se vyrojily spekulace o přestupu Wolffa k Mercedesu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.