Na nedělní závod máme vyprodáno, hlásí Hungaroring

Organizátoři Velké ceny Maďarska uvedli, že se jim již podařilo vyprodat vstupenky na závod v roce 2023. Stalo se tak v rekordním čase.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Na nedělní závod máme vyprodáno, hlásí Hungaroring | Foto: Getty Images / Charles Coates

Formule 1 momentálně zažívá velký divácký zájem, což se promítá i do návštěvnosti jednotlivých závodů. Jak nedávno upozornil web F1 Destinations, v roce 2022 přivítaly okruhy v souhrnu více než pět milionů diváků (počítáno vč. pátků i sobot).

Řada velkých cen zaznamenala rekordní čísla –⁠ týkalo se to například Silverstone, Monzy či Austinu, kam zamířilo za tři dny více než 440 tisíc diváků.

Na nedostatek zájmu si momentálně nemůže stěžovat ani maďarský Hungaroring, který je vzhledem ke své poloze velmi oblíben i u českých fanoušků F1.

Poptávka je dokonce tak velká, že zástupci okruhu ještě před Vánoci hlásí vyprodáno pro nedělní závod v roce 2023 (jednodenní vstoupenky na pátek a sobotu teprve půjdou do prodeje). Tak rychle vstupenky ve více než 30leté historii okruhu ještě nezmizely. 

„Zájem o formuli 1 je úžasný – pro Hungaroring je velkým potěšením, že se víkendové a nedělní vstupenky prodávají takovým tempem, protože to ukazuje, že nejen jezdci, ale i fanoušci milují naši trať,“ uvedl v tiskovém prohlášení výkonný ředitel Hungaroringu Zsolt Gyulay.

Okruh plánuje renovaci

V rámci strategického rozvojového programu chystá Hungaroring několik rekonstrukcí, které by mimo jiné měly zlepšit i komfort pro fanoušky.

Prvním krokem bude modernizace inženýrských sítí, budovy sídla a zákaznické zóny. Vzniknout by měl i nový vstup na okruh a zázemí pro občerstvení.

Další článek: Verstappen by si rád v budoucnu vyzkoušel vytrvalostní závody

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února