Na nedělní závod máme vyprodáno, hlásí Hungaroring | Foto: Getty Images / Charles Coates

Foto: Getty Images / Charles Coates

Na nedělní závod máme vyprodáno, hlásí Hungaroring

Organizátoři Velké ceny Maďarska uvedli, že se jim již podařilo vyprodat vstupenky na závod v roce 2023. Stalo se tak v rekordním čase.

Formule 1 momentálně zažívá velký divácký zájem, což se promítá i do návštěvnosti jednotlivých závodů. Jak nedávno upozornil web F1 Destinations, v roce 2022 přivítaly okruhy v souhrnu více než pět milionů diváků (počítáno vč. pátků i sobot).

Řada velkých cen zaznamenala rekordní čísla –⁠ týkalo se to například Silverstone, Monzy či Austinu, kam zamířilo za tři dny více než 440 tisíc diváků.

Na nedostatek zájmu si momentálně nemůže stěžovat ani maďarský Hungaroring, který je vzhledem ke své poloze velmi oblíben i u českých fanoušků F1.

Poptávka je dokonce tak velká, že zástupci okruhu ještě před Vánoci hlásí vyprodáno pro nedělní závod v roce 2023 (jednodenní vstoupenky na pátek a sobotu teprve půjdou do prodeje). Tak rychle vstupenky ve více než 30leté historii okruhu ještě nezmizely. 

„Zájem o formuli 1 je úžasný – pro Hungaroring je velkým potěšením, že se víkendové a nedělní vstupenky prodávají takovým tempem, protože to ukazuje, že nejen jezdci, ale i fanoušci milují naši trať,“ uvedl v tiskovém prohlášení výkonný ředitel Hungaroringu Zsolt Gyulay.

Okruh plánuje renovaci

V rámci strategického rozvojového programu chystá Hungaroring několik rekonstrukcí, které by mimo jiné měly zlepšit i komfort pro fanoušky.

Prvním krokem bude modernizace inženýrských sítí, budovy sídla a zákaznické zóny. Vzniknout by měl i nový vstup na okruh a zázemí pro občerstvení.

Doporučujeme

Články odjinud