Na mokru nám to nejde, říkají jezdci Williamsu

Williamsy vedly závod v Británii. Nakonec ale nebyly ani na stupních vítězů. Jejich forma na mokré trati nebyla zrovna dobrá.
Na mokru nám to nejde, říkají jezdci Williamsu

V Maďarsku není mokrý závod ničím výjimečným. Letos je sice šance na déšť v neděli spíše menší, ale dříve nebo později bude opět mokro a to se zdá být největší slabinou Williamsu.

„Když poklesne rychlost, tak prostě ztratíme přítlak,“ říká Bottas pro Autosport. „Je to oblast, na které musíme dále pracovat, protože jsme na mokru mnohem pomalejší než kdokoliv jiný. Auto není tam, kde by mělo být.“

Podobný názor jako Bottas má také Felipe Massa, kterého to ale tak moc nepřekvapuje.

„Už dva roky se snažíme pochopit proč, což není pěkné,“ řekl Brazilec. „Když se podíváte na rozdíl, pokud jde o časy na okruhu, tak jsme bojovali s Mercedesem. Byli jen o desetinku nebo dvě rychlejší na volném vzduchu. V dešti byli ale rychlejší o dvě sekundy. Náš vůz je letos evolucí. Minulý rok byl na dešti velmi špatný a letos je to stejné. Zatím nevíme, proč. Ztrácíme spoustu přilnavosti.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: McLaren má pro Maďarsko cíl: nebourat

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10