Na mokru nám to nejde, říkají jezdci Williamsu

Williamsy vedly závod v Británii. Nakonec ale nebyly ani na stupních vítězů. Jejich forma na mokré trati nebyla zrovna dobrá.
Na mokru nám to nejde, říkají jezdci Williamsu

V Maďarsku není mokrý závod ničím výjimečným. Letos je sice šance na déšť v neděli spíše menší, ale dříve nebo později bude opět mokro a to se zdá být největší slabinou Williamsu.

„Když poklesne rychlost, tak prostě ztratíme přítlak,“ říká Bottas pro Autosport. „Je to oblast, na které musíme dále pracovat, protože jsme na mokru mnohem pomalejší než kdokoliv jiný. Auto není tam, kde by mělo být.“

Podobný názor jako Bottas má také Felipe Massa, kterého to ale tak moc nepřekvapuje.

„Už dva roky se snažíme pochopit proč, což není pěkné,“ řekl Brazilec. „Když se podíváte na rozdíl, pokud jde o časy na okruhu, tak jsme bojovali s Mercedesem. Byli jen o desetinku nebo dvě rychlejší na volném vzduchu. V dešti byli ale rychlejší o dvě sekundy. Náš vůz je letos evolucí. Minulý rok byl na dešti velmi špatný a letos je to stejné. Zatím nevíme, proč. Ztrácíme spoustu přilnavosti.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: McLaren má pro Maďarsko cíl: nebourat

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.