Na Mercedes moc neztrácíme, pochvaluje si Verstappen

Nizozemský závodník si páteční tréninky pochvaluje. Mercedes v Mugellu není zcela mimo dosah a mohl by být k poražení.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Na Mercedes moc neztrácíme, pochvaluje si Verstappen  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Max Verstappen (2./3.)

Minulý týden na Monze Red Bull nezískal ani bod. Zdá se ale, že italská opakovačka by rudým býkům mohla sednout o poznání lépe.

„Můžeme být s vozem velmi spokojeni. Myslím, že na první den v Mugellu to bylo dobré. Na Mercedes příliš neztrácíme, což je fajn zpráva. Vždy je co zlepšovat, ale celkově jsem dost spokojený.

Zdejší trať je pro vozy F1 parádní. Je tu spousta rychlých zatáček a Arrabbiata se dá projet na plný plyn, což je neskutečné a moc jsem si to užil.

Je to tu hodně náročné na fyzičku. Sice jsem se dnes cítil v pohodě, ale nedělní závod na 59 kol nebude žádná brnkačka. Ale mám rád výzvy, měli bychom si to užít. Taky bychom si neměli stěžovat, vždyť právě kvůli tomuhle trénujeme.

Co se pneumatik týče, čekal jsem to horší. Nechme se překvapit, jak budou držet v průběhu víkendu. Trať je přesně podle mého gusta – pěkně plynulá, žádné pomalé zatáčky. Už se těším, až se zase podívám na dráhu,“ prohlásil Verstappen.

Alexander Albon (9./4.)

Thajsko-britský závodník se rozpovídal o fyzických nárocích trati v Mugellu.

„Je to znát, není to o výdrži jako třeba v Singapuru, kde to prostě nějak musíte udýchat. Tady nejvíc dostává zabrat krk. V osmé a deváté zatáčce vám tu pěkně ztěžkne hlava. Je to zábava. Okruh je náročný zejména právě kvůli velkým silám, které na vás působí. Od první do patnácté zatáčky je vůz pokaždé úplně jiný.

Je to rychlá trať, která neodpouští chyby. Stejně jako Lando se každý dostává do kontaktu s kačírkem. Co se auta týče, ještě nám zbývá něco doladit, ale jinak jsem celkem spokojen. V Monze jsme se trápili, tohle je trochu normálnější okruh, takže se snad věci vrátí do normálu,“ doufá Albon. 

Další článek: Leclerc: Za zlepšení vděčíme filmovacímu dni

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10