Na letošní sezóně se podepsaly problémy v osobním životě, přiznal Hamilton

Lewis Hamilton je zklamaný svým čtvrtým místem v šampionátu jezdců a říká, že za tento výsledek částečně můžou problémy v osobním životě.
Na letošní sezóně se podepsaly problémy v osobním životě, přiznal Hamilton

"V osobním životě to nešlo tak hladce a dobře jako dřív," uvedl Hamilton pro BBC Radio One. "To, co dělám, je důsledkem kombinace mnoha věcí, které mě obklopují. Není to jen o jezdění na trati, jsou tu také vaše veřejná vystoupení, změny nálady, lidé kolem vás, přátelé a rodina, čas, který jim můžete věnovat a vztahy s nimi."

"Jakmile některé z těchto věcí nefungují a nemáte všechny díly skládačky pohromadě, tak je velmi těžké zvládat ostatní aspekty vašeho života. Klíčem je dostat všechny díly skládačky na správná místa."

I když Hamilton neřekl přesně, které osobní problémy měl na mysli, zřejmě hovořil o vztazích se svým otcem Anthonym, který mu byl dříve manažerem. Profesionální vztah otce a syna letos skončil a nového manažera Hamilton zatím nemá.

I když byl Hamilton v boji o titul až do posledního závodu, považuje letošní sezónu za špatnou. "Je to dlouho, co jsem naposledy skončil ve své kariéře mimo první tři jezdce šampionátu," vzpomínal. "Na čtvrté místo nejsem nijak zvlášť hrdý. Měli jsme několik špatných závodů, v kterých jsem ztratil body, které by mi zajistily lepší pozici v boji o šampionát na konci roku i v jeho průběhu."

Mistr světa z roku 2008 hledá inspiraci pro řešení svých problémů u ostatních sportovců. "Sleduji lidi, jako je Tiger Woods, podle mě je to nejlepší hráč golfu, naprostá legenda," řekl. "Letos se mu stalo hodně věcí, přesto pořád hraje, hraje pary a birdie. Pro něj to znamená špatný rok, ale pro ostatní - já také hraju golf a hrozně rád bych zahrál par - je naprosto úžasný, když mu vše vychází."

Nyní se Hamilton soustředí na sezónu 2011. "V plánu mám vše vyřešit a zajistit, že příští rok budu mít stoprocentně čistou hlavu a že mě nebudou mentálně ovlivňovat žádné vnější tlaky," uzavřel.

Diskuze (298) Další článek: Alonso: Týmovým kolegou mi může být kdokoliv, nikoho se nebojím
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.