Na letošní sezóně se podepsaly problémy v osobním životě, přiznal Hamilton

Lewis Hamilton je zklamaný svým čtvrtým místem v šampionátu jezdců a říká, že za tento výsledek částečně můžou problémy v osobním životě.
Na letošní sezóně se podepsaly problémy v osobním životě, přiznal Hamilton

"V osobním životě to nešlo tak hladce a dobře jako dřív," uvedl Hamilton pro BBC Radio One. "To, co dělám, je důsledkem kombinace mnoha věcí, které mě obklopují. Není to jen o jezdění na trati, jsou tu také vaše veřejná vystoupení, změny nálady, lidé kolem vás, přátelé a rodina, čas, který jim můžete věnovat a vztahy s nimi."

"Jakmile některé z těchto věcí nefungují a nemáte všechny díly skládačky pohromadě, tak je velmi těžké zvládat ostatní aspekty vašeho života. Klíčem je dostat všechny díly skládačky na správná místa."

I když Hamilton neřekl přesně, které osobní problémy měl na mysli, zřejmě hovořil o vztazích se svým otcem Anthonym, který mu byl dříve manažerem. Profesionální vztah otce a syna letos skončil a nového manažera Hamilton zatím nemá.

I když byl Hamilton v boji o titul až do posledního závodu, považuje letošní sezónu za špatnou. "Je to dlouho, co jsem naposledy skončil ve své kariéře mimo první tři jezdce šampionátu," vzpomínal. "Na čtvrté místo nejsem nijak zvlášť hrdý. Měli jsme několik špatných závodů, v kterých jsem ztratil body, které by mi zajistily lepší pozici v boji o šampionát na konci roku i v jeho průběhu."

Mistr světa z roku 2008 hledá inspiraci pro řešení svých problémů u ostatních sportovců. "Sleduji lidi, jako je Tiger Woods, podle mě je to nejlepší hráč golfu, naprostá legenda," řekl. "Letos se mu stalo hodně věcí, přesto pořád hraje, hraje pary a birdie. Pro něj to znamená špatný rok, ale pro ostatní - já také hraju golf a hrozně rád bych zahrál par - je naprosto úžasný, když mu vše vychází."

Nyní se Hamilton soustředí na sezónu 2011. "V plánu mám vše vyřešit a zajistit, že příští rok budu mít stoprocentně čistou hlavu a že mě nebudou mentálně ovlivňovat žádné vnější tlaky," uzavřel.

Další článek: Alonso: Týmovým kolegou mi může být kdokoliv, nikoho se nebojím

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00