Na letní změnu pneumatik si postěžovalo i Toro Rosso

Technický ředitel týmu Toro Rosso James Key vidí za propadem výkonnosti svého týmu změnu pneumatik, která letos nastala při Grand Prix Maďarska.
Na letní změnu pneumatik si postěžovalo i Toro Rosso

U týmu z Faenzy se odehrává podobný scénář jako u Force Indie, do Maďarska získal většinu letošních bodů, od Maďarska se spíš trápí.

"Od chvíle, kdy jsme znovu nasadili pneumatiky 2012, se zmenšilo okno pro nastavení vozu a my už nemůžeme použít některá nastavení, pro která jsme speciálně upravili šasi," uvedl Key pro Auto Motor und Sport.

U letošního STR8 totiž Toro Rosso přepracovalo zavěšení kol s cílem přizpůsobit ho původním pneumatikám 2013 s ocelovým pásem. Pneumatiky byly tužší, takže bylo třeba mít měkčí zavěšení.

Pak se ale v Maďarsku vrátila konstrukce 2012 s kevlarovým pásem, díky kterému jsou pneumatiky měkčí a více se deformují, takže zavěšení může být tvrdší.

Více se deformující pneumatiky navíc ovlivnily aerodynamiku, tok vzduchu k zadní části vozu se změnil, a to znovu v neprospěch Tora Rossa. "Difusor už nám nefunguje tak jako dřív," potvrdil Key.

Další článek: Test s McLarenem Pirelli nestačí, chce další

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.