Na klasických okruzích je Red Bull stále favoritem, tvrdí Sainz | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Na klasických okruzích je Red Bull stále favoritem, tvrdí Sainz

Carlos Sainz bagatelizuje šance Ferrari na zisk Poháru konstruktérů. Podle Španěla je Red Bull na běžných okruzích stále nejsilnější.

Uplynulý víkend v Monte Carlu udělal definitivní tečku za první třetinou sezony.

Zatímco v pořadí jezdců má úřadující šampion Max Verstappen stále velký náskok, a to ve výši 31 bodů, v Poháru konstruktérů je situace vyrovnanější, když Ferrari ztrácí na Red Bull 24 bodů. V rámci pořadí týmů má tedy Ferrari ztrátu, kterou lze s přehledem stáhnout i během jednoho závodního víkendu.

Pilot Scuderie Carlos Sainz však případné šance stáje z Maranella na zisk Poháru konstruktérů bagatelizuje.

„Můj zdravý rozum mi říká, že na normálních tratích by Red Bull měl být stále nejrychlejší. Už by sice snad neměl mít dominanci, které jsme byli svědky, ale i nadále je favoritem,“ uvedl Sainz na tiskové konferenci po Velké ceně Monaka.

„Referenci (pro výkonnost, pozn. red.) na normální trati nám daly Miami a Imola. A když se na tyto dráhy podívám, tak se mi zdá, že jsme na nich zaostávali za McLarenem o půl desetiny na kolo, zatímco za Red Bullem o desetinu až dvě,“ podotkl dále rodák z Madridu s tím, že Ferrari však stačí už jen malé zrychlení k tomu, aby mělo skutečně vítězné auto.

Sainz zároveň poukázal na to, že když se Red Bull dostane pod tlak, tak ani on není bezchybný.

„Viděli jsme to včera (v sobotní kvalifikaci, pozn. red.). když se dostali pod tlak. Max (Verstappen) udělal chybu ve třetí části kvalifikace, zatímco Sergio (Pérez) vypadl již v její první části. Zkrátka se ukázalo, že se takové věci mohou stát i Red Bullu,“ dodal pilot Ferrari.

Doporučujeme

Články odjinud