Na Hungaroringu se očekávají rekordní časy

Bude Hungaroring dalším okruhem, na kterém se pojedou v kvalifikaci rekordní časy? Zřejmě ano.
Na Hungaroringu se očekávají rekordní časy

V Rakousku byly předzvěstí závody DTM, na Hungaroringu zase WTCC (Mistrovství světa cestovních vozů). Na okruhu je nový asfalt, upravené obrubníky a letos v dubnu tam jezdci WTCC byli o dvě sekundy rychlejší.

Vozy F1 jsou letos obecně v kvalifikaci rychlejší než v předešlých letech. V pátek a zejména v sobotu můžeme srovnávat s loňským rokem ale také s rokem 2004.

Vloni mělo pole position hodnotu 1:22.020 (Hamilton). V roce 2004 to bylo 1:19.146 (Schumacher) ale v dřívější části kvalifikace bylo zajeto ještě rychlejší kolo.

Týmy Hungaroring znají. Letos ale bude velkou neznámou zmíněný nový asfalt, který by podle Pirelli měl být „agresivní“ a poskytnout dobrou přilnavost. Dodavatel pneumatik bude provádět ve středu na okruhu měření a poskytne tak týmům čerstvá data. 

Nový asfalt nemá být drsnější nebo hladší než ten starý, ale je tmavší, a tak se může objevit ještě jeden parametr. Pokud bude během víkendu svítit slunce a budou vyšší teploty, bude trať zahřátá na mimořádně vysoké teploty.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Chtějí v Maranellu zpět Rosse Brawna?

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.