Na hřišti u okruhu Algarve vznikl obraz Hamiltona a Senny

Pokud jste se dívali na kvalifikaci, tak jste si zřejmě všimli nádherného obrazu, který vznikl na fotbalovém hřišti nedaleko okruhu.
Foto: Huariu
Na hřišti u okruhu Algarve vznikl obraz Hamiltona a Senny  | Foto: Huariu

Obraz na fotbalovém hřišti zobrazuje dva velikány sportu – Ayrtona Sennu a Lewise Hamiltona. Je v něm pořádný kus symboliky a to z mnoha důvodů. Senna je Hamiltonovým vzorem. Před dvěma týdny jsme závodili v Imole a tento víkend si připomínáme výročí smutných událostí z Grand Prix San Marina 1994.

Pojítkem je však především samotné Portugalsko. Senna v této velké ceně získal v roce 1985 své první vítězství – samozřejmě ne na okruhu v Algarve ale v Estorilu. Vloni se Portugalsko kvůli koronaviru po mnoha letech vrátilo do kalendáře F1 a právě v této velké ceně získal Hamilton rekordní vítězství ve F1.

Za obrazem „Even Legends Have Heroes“ stojí umělec, který si říká HUARIU. Vytvořil ho na objednávku dvou manželů – velkých fanoušků formule 1.

Na vytvoření obrazu o rozloze 5 500 metrů čtverečních padlo podle webu theportugalnews.com na 1800 litrů barvy. HUARIU na něm pracoval 10 dní a čelil mnoha výzvám v podobě počasí i růstu trávy. Sám přiznal, že na konci necítil své tělo a už v polovině si nebyl jistý, zda dílo dokončí.

Další článek: Kolik váží jezdci F1? Více než kdy dříve