Na Hamiltona během testů zapůsobily výkony tří týmů

Sir Lewis Hamilton přiznal, že má radost, když vidí některé soupeře Mercedesu během předsezónních testů formule 1 zajíždět rychlé časy na kolo.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Na Hamiltona během testů zapůsobily výkony tří týmů | Foto: Getty Images / Clive Mason

Na sedminásobného mistra světa udělaly svou rychlostí, kterou ukázaly při probíhajících testech v Bahrajnu, dojem tři týmy.

„Je celkem působivé vidět rychlost některých dalších týmů. Myslím, že Red Bull vypadá obzvlášť silně. Je skvělé vidět také silný McLaren a Renault (Alpine). Jsem nadšený, protože to znamená větší zábavu,“ říká Hamilton.

Naopak Mercedes, ačkoliv Valtteri Bottas v sobotu zajel nejrychlejší čas, se v prvních dvou dnech potýkal s problémy.

V pátek museli mechanici Mercedesu vyměnit převodovku a jezdci si stěžují na nestabilní zadní část monopostu W12. Hamilton se ale nenechává problémy znervóznit.

„Neztrácím čas obavami, které vás odrazují od hledání řešení. Tvrdě pracujeme a soustředíme se, abychom zvládli to malé množství testování, které máme k dispozici. Snažíme se být co nejefektivnější,“ dodává.

Slabý start, jsme pozadu, zní z Mercedesu po úvodním testovacím dnu

Slabý start, jsme pozadu, zní z Mercedesu po úvodním testovacím dnu

„Myslím ale, že je lepší, když to nejde hladce. Je lepší, když to nejde hladce teď a půjde to dobře, jakmile začneme závodit. Tohle je pro nás skvělá doba pro zjištění problémů. Nikoho to nijak zvlášť neznepokojuje. Jsme tým, který vyhrál několik mistrovství světa a víme, jak se spojit a soustředit se na naši práci.“

Hamilton usedl za volant pro nedělní odpolední část poté, co Bottas zvládl 84 kol a zajel sedmý čas.

„Sednu si s inženýry a promluvíme si o tom, kde začneme. Sledoval jsem Valtteriho dnes a včera večer při jízdách. Teď, když se vítr uklidnil, jsou podmínky trochu jiné. Myslím, že od té bouře se podmínky na trati zlepšily,“ dodal Brit na tiskové konferenci během přestávky na oběd.

Další článek: Ke zkratce MSC mám emocionální pouto, říká Mick Schumacher

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00