Na formuli 1 jsem si znovu zvykl po pár kolech, říká Räikkönen

Kimi Räikkönen má za sebou první kilometry ve formuli 1 po dvou letech absence. Řízení vozu mu nečiní problémy, ale ještě ho čeká učení.
Na formuli 1 jsem si znovu zvykl po pár kolech, říká Räikkönen

Räikkönen jezdí v rámci dvoudenního testu ve Valencii s dva roky starým Renaultem R30 na předváděcích pneumatikách Pirelli. Do letošního monopostu usedne až 7. února v Jerezu.

"Bylo příjemné se vrátit do vozu," uvedl Fin pro Sky Sports. "Naposledy jsem v něm jezdil před pár lety a samozřejmě chvíli trvá, než si zvyknete. Ale zvyknout si na řízení, brzdění a zatáčení netrvá mnoho kol. Ovšem poznání vozu, týmu a pneumatik si čas vyžádá."

Räikkönen během svého testu přiznal, že návrat do formule 1 neplánoval dlouhodobě. Prostě se mu chtělo závodit přímo proti soupeřům a ne časomíře, jak je tomu v rallye, takže se chopil nejlepší příležitosti.

"Ne, budoucnost jsem neplánoval. Pro letošek jsem měl různé možnosti a opravdu jsem chtěl závodit," vysvětloval. "Loni jsem něco odjel v NASCAR a hodně se mi to líbilo, když jsem závodil s ostatními jezdci."

"V tu chvíli jsem se rozhodl, že chci závodit. A když chcete závodit, tak formule 1 je ta nejvyšší úroveň, asi většina lidí v ní chce být. A mně se naskytla dobrá příležitost pro návrat a závodění s Lotusem."

Další článek: Piola ukázal, jak bude vypadat letošní vůz Ferrari

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10