Na festivalu v Cannes bude mít premiéru dokument o formuli E

Nový dokument, jehož producentem je Leonardo DiCaprio a který pojednává o poslední sezóně formule E s první generací elektrických formulí, bude mít příští týden premiéru na filmovém festivalu v Cannes.
Na festivalu v Cannes bude mít premiéru dokument o formuli E

Film s názvem 'And We Go Green' nabízí divákům pohled do zákulisí šampionátu elektrických formulí a ukazuje cestu Jeana-Érica Vergneho za titulem v sezóně 2017/18.

Režie filmu se ujali Fisher Stevens a Malcolm Venville. Film, ve kterém se objeví také dosud nezveřejněné záběry z loňské sezóny formule E, bude mít premiéru 23. května. Podle informací Motorsport.com formule E usiluje o to, aby byl film brzy dostupný také veřejnosti, ačkoliv datum zatím není známo.

„Dokument zachycuje skutečné poslání a cíl šampionátu ABB FIA formule E. Ukazuje, jak soutěžení řídí technologický rozvoj a jak může mít nadšení ze sportu smysluplný společenský dopad na změnu vnímání elektrických vozů,“ popisuje šéf formule E Alejandro Agag.

„Tak vznikl název 'And We Go Green'. Nejenže to signalizuje začátek našich závodů, ale zároveň to naznačuje okamžitou potřebu zastavit ničivé a nenapravitelné škody, která již způsobují fosilní paliva,“ dodává.

„Jsem hrdý, že jsem pracoval s takovými velkými talenty a produkčním týmem, který sdílí stejné názory týkající se udržitelnosti a pozitivně ovlivňuje boj proti změně klimatu.“

Premiéry filmu se kromě DiCapria, Agaga a Vergneho zúčastní také další jezdci formule E Lucas di Grassi, Sam Bird, Andre Lotterer a bývalý pilot týmu Jaguar Nelson Piquet Jr.

Foto: Formule E

Další článek: Abiteboul: Rozpočtem je Renault na úrovni Toro Rosso

18:02 | Haas oznámil prodloužení spolupráce se sponzorem Richard Mille.
14:41 | Peugeot se vrací do WEC. Od roku 2022 bude jezdit v kategorii hypercarů.
12. listopadu | Binotto potvrdil, že Leclerc v Brazílii nasadí nový motor. Není ale jasné, zda půjde o letošní nejnovější specifikaci, nebo něco ještě novějšího (pro příští rok).

GP Brazílie 2019

Pátek 15. listopadu 2019
1. trénink 15.00–16.30
2. trénink 19.00–20.30
Sobota 16. listopadu 2019
3. trénink 16.00–17.00
Kvalifikace 19.00–20.00
Neděle 17. listopadu 2019
Závod 18.10