Na festivalu v Cannes bude mít premiéru dokument o formuli E

Nový dokument, jehož producentem je Leonardo DiCaprio a který pojednává o poslední sezóně formule E s první generací elektrických formulí, bude mít příští týden premiéru na filmovém festivalu v Cannes.
Na festivalu v Cannes bude mít premiéru dokument o formuli E

Film s názvem 'And We Go Green' nabízí divákům pohled do zákulisí šampionátu elektrických formulí a ukazuje cestu Jeana-Érica Vergneho za titulem v sezóně 2017/18.

Režie filmu se ujali Fisher Stevens a Malcolm Venville. Film, ve kterém se objeví také dosud nezveřejněné záběry z loňské sezóny formule E, bude mít premiéru 23. května. Podle informací Motorsport.com formule E usiluje o to, aby byl film brzy dostupný také veřejnosti, ačkoliv datum zatím není známo.

„Dokument zachycuje skutečné poslání a cíl šampionátu ABB FIA formule E. Ukazuje, jak soutěžení řídí technologický rozvoj a jak může mít nadšení ze sportu smysluplný společenský dopad na změnu vnímání elektrických vozů,“ popisuje šéf formule E Alejandro Agag.

„Tak vznikl název 'And We Go Green'. Nejenže to signalizuje začátek našich závodů, ale zároveň to naznačuje okamžitou potřebu zastavit ničivé a nenapravitelné škody, která již způsobují fosilní paliva,“ dodává.

„Jsem hrdý, že jsem pracoval s takovými velkými talenty a produkčním týmem, který sdílí stejné názory týkající se udržitelnosti a pozitivně ovlivňuje boj proti změně klimatu.“

Premiéry filmu se kromě DiCapria, Agaga a Vergneho zúčastní také další jezdci formule E Lucas di Grassi, Sam Bird, Andre Lotterer a bývalý pilot týmu Jaguar Nelson Piquet Jr.

Foto: Formule E

Diskuze (1) Další článek: Abiteboul: Rozpočtem je Renault na úrovni Toro Rosso